P18/93: Bosöläger i februari

Förbundskapten Tomas Turesson samlar en stor grupp spelare på Bosön 7-10 februari.

7/2: Återbud från Fredrik Rahm, Anton Vilstrup och Filip Helander.

4/2: Återbud från Christoffer Gatara, ersätts av Oliver Gustafsson.

3/2: Återbud från Joni Antar, ersätts av Youssef Al Habidun.

För P18-landslaget är höstens EM-kval på hemmaplan huvudmålet för säsongen. Innan dess har laget sex träningslandskamper inplanerade.

Praktiktider i Vinnarhallen
7 feb 15.00-19.00
8 feb 13.30-17.30
19.00-21.00
9 feb 13.30-17.30
10 feb 09.00-12.00
Deltagare läger Bosön 7-10 februari 2011
Mathias Andersson Landskrona BoIS
Martin Andersson IFK Norrköping FK
Simon Andersson Falkenbergs FF
Kevin Angleborn Hammarby
# Joni Antar IFK Norrköping FK
Arif Azemi Varbergs BoIS FC
Jonathan Azulay IFK Göteborg
Emil Bergström Djurgården
Erik Berthagen GAIS
Jakob Björk IK Sirius FK
Karl Brodd Carlstad United BK
Granit Buzuku GIF Sundsvall
Jacob Ericsson AIK
Adam Eriksson Örebro SK Ungdomsklubb
Oliver Gustafsson GAIS
Youssef Al Habidun Helsingborgs IF
Mehmed Hafizovic GIF Sundsvall
Simon Hedlund IF Elfsborg
# Filip Helander Malmö FF
Daniel Henriksson IFK Sunne Fotboll
Karl Holmberg Örebro
Mattias Håkansson Mjällby AIF
Sal Jobarteh FC Väsby United
Jesper Karlsson Degerfors IF
Bachir Katourgi Syrianska FC
Dzenis Kozica IFK Värnamo
Marcus Krmpotic Högaborgs BK
Nikola Ladan BK Häcken
Tobias Lewicki Malmö FF
Andreas Linde Helsingborgs IF
William Lindgren Carlstad United BK
Fredrik Lundgren Östers IF
Sebastian Möller Halmstads BK
Mattias Pavic Kalmar FF
Robin Quaison AIK
Joel Rajalakso Enköpings SK FK
Luca Sciacca Hammarby
Drin Shasivari Ljungskile SK
Emil Skogh Råsunda IS
Simon Strand Djurgården
Måns Söderqvist Kalmar FF
Kristoffer Thydell Halmstads BK
Carl Tosteby Falu FK
Erik Törnros Gefle IF FF
# Anton Vilstrup Skövde AIK
Gabriel Vinblad von Walter Bodens BK FF
Jonathan Åkerman Berndtsson Trelleborgs FF
Pelle Ödlund IK Gauthiod
Alexander Bergstedt Örgryte
Davor Blazevic IF Brommapojkarna
#Christoffer Gatara IF Elfsborg
Dzevad Selimagic Östers IF
Carlos Garcia Ambrosiani Juventus FC
Jesper Nyholm IK Sirius FK
Philip Sparrdal Mantilla Djurgården
Rasmus Andersson Falkenbergs FF
Hampus Andersson BK Häcken
Ricardo Gray Persson Feyenoord
Mathias Jung Kalmar FF
Amin Nazari Malmö FF
# Fredrik Rahm Hudiksvalls ABK
Ardian Rexhepi Halmstads BK
Linus Tornblad GAIS
Robin Tranberg Hammarby
Andreas Östling Västerås SK FK
Mikael Ishak Assyriska FF
Lucas Ohlander Helsingborgs IF
Besnik Rustemaj Blackburn Rovers FC
Ledare
Målvaktstränare: Roger Singstedt
Föreläsare träningslära: Helena Andersson
Naprapat: Christian Andersson
Tränare: Markus Tilly
Tränare: Joel Cedergren
Naprapat: Magnus Svärd
Föreläsare idrottspsykologi: Anna Mörstam
Förbundskapten: Tomas Turesson