P16 future team-läger på Bosön

P16-landslaget future team ska i slutet av april till Tjeckien för en 4-nationsturnering. Som en del av uppladdningen ska de mellan 5-7 april på träningsläger. Följande 33 spelare har den tillförordnade förbundskaptenen Hans Wildow tagit ut till träningslägret.

Trupp till lägret

Namn Förening Född
Erik Ahlstrand Halmstads BK 20011014
Kevin Atci IFK Haninge 20011219
Felix Bennarp IF Brommapojkarna 20010401
Hugo Bergström IFK Umeå 20011021
Viggo Berlin Eriksson Dalkurd FF 20010207
Kbrom Tsegay Brahne GIF Sundsvall 20010522
Lucas Bresmar BK Astrio 20010423
Jesper Ceesay IF Brommapojkarna 20011020
Chakorn Chantarumporn AIK FF 20010819
Isak Dahlqvist IFK Göteborg 20010925
Melker Dahlqvist Sandvikens IF 20010309
Nikolaos Dosis AIK FF 20010125
Paul Eichoue Hammarby IF FF 20010706
Casper Engman Sunderby SK 20010202
Noa Ersa Engberg FC Djursholm 20010611
Emil Franzon GIF Sundsvall 20011129
Younes Ghafari Ljusdals IF 20010415
Simon Hagström 1 Malmö FF 20010417
William Hallgren Kalmar FF 20010222
Wisam Hamdan GIF Sundsvall 20010820
Oliver Hintsa Halmstads BK 20010101
Joachim Imbrechts Sporting Charleroi 20011009
Viktor Jakobsson 2 Degerfors IF 20010215
Yahya Kalley 3 Malmö FF 20010320
Johan Karlsson Sunnersta AIF 20010620
Victor Karlsson Onsala BK 20010518
Gustav Leijon Motala AIF FK 20010809
Ezequiel Lucas IFK Norrköping FK 20010622
Anton Nilsson IFK Östersund 20010710
Ousman Njie FC Fulham 20011003
Kolja Oudenne FC Bayern München 20011111
Hampus Ragnelid IFK Österåker FK 20010111
Dino Salcinovic Örebro SK FK 20011208
Endreas Tesfai IF Brommapojkarna 20010719
Kristoffer Westerberg IF Brommapojkarna 20010425
Noa Williams Hammarby IF FF 20011127

Erik Ahlstrand

Förening
Halmstads BK
Född
20011014

Landskamper

Kevin Atci

Förening
IFK Haninge
Född
20011219

Landskamper

Felix Bennarp

Förening
IF Brommapojkarna
Född
20010401

Landskamper

Hugo Bergström

Förening
IFK Umeå
Född
20011021

Landskamper

Viggo Berlin Eriksson

Förening
Dalkurd FF
Född
20010207

Landskamper

Kbrom Tsegay Brahne

Förening
GIF Sundsvall
Född
20010522

Landskamper

Lucas Bresmar

Förening
BK Astrio
Född
20010423

Landskamper

Jesper Ceesay

Förening
IF Brommapojkarna
Född
20011020

Landskamper

Chakorn Chantarumporn

Förening
AIK FF
Född
20010819

Landskamper

Isak Dahlqvist

Förening
IFK Göteborg
Född
20010925

Landskamper

Melker Dahlqvist

Förening
Sandvikens IF
Född
20010309

Landskamper

Nikolaos Dosis

Förening
AIK FF
Född
20010125

Landskamper

Paul Eichoue

Förening
Hammarby IF FF
Född
20010706

Landskamper

Casper Engman

Förening
Sunderby SK
Född
20010202

Landskamper

Noa Ersa Engberg

Förening
FC Djursholm
Född
20010611

Landskamper

Emil Franzon

Förening
GIF Sundsvall
Född
20011129

Landskamper

Younes Ghafari

Förening
Ljusdals IF
Född
20010415

Landskamper

Simon Hagström 1

Förening
Malmö FF
Född
20010417

Landskamper

William Hallgren

Förening
Kalmar FF
Född
20010222

Landskamper

Wisam Hamdan

Förening
GIF Sundsvall
Född
20010820

Landskamper

Oliver Hintsa

Förening
Halmstads BK
Född
20010101

Landskamper

Joachim Imbrechts

Förening
Sporting Charleroi
Född
20011009

Landskamper

Viktor Jakobsson 2

Förening
Degerfors IF
Född
20010215

Landskamper

Yahya Kalley 3

Förening
Malmö FF
Född
20010320

Landskamper

Johan Karlsson

Förening
Sunnersta AIF
Född
20010620

Landskamper

Victor Karlsson

Förening
Onsala BK
Född
20010518

Landskamper

Gustav Leijon

Förening
Motala AIF FK
Född
20010809

Landskamper

Ezequiel Lucas

Förening
IFK Norrköping FK
Född
20010622

Landskamper

Anton Nilsson

Förening
IFK Östersund
Född
20010710

Landskamper

Ousman Njie

Förening
FC Fulham
Född
20011003

Landskamper

Kolja Oudenne

Förening
FC Bayern München
Född
20011111

Landskamper

Hampus Ragnelid

Förening
IFK Österåker FK
Född
20010111

Landskamper

Dino Salcinovic

Förening
Örebro SK FK
Född
20011208

Landskamper

Endreas Tesfai

Förening
IF Brommapojkarna
Född
20010719

Landskamper

Kristoffer Westerberg

Förening
IF Brommapojkarna
Född
20010425

Landskamper

Noa Williams

Förening
Hammarby IF FF
Född
20011127

Landskamper

  1. Simon Hagström har utgått 29/3.
  2. Viktor Jakobsson har utgått 4/4. Ersätts av Kevin Atci .
  3. Yahya Kalley har utgått 6/4. Ersätts av Hampus Ragnelid .

Ledning

Hans Wildow, tf förbundskapten
Mårten Lundkvist, tränare
Anders Bogsjö, målvaktstränare
Tania Nilsson, sjukgymnast

Föreläsare

Joakim Ingrell, idrottspsykologi

Träningstider

5/4 16.00-18.00
6/4 15.00-17.00
7/4 11.30-13.30

Senaste nytt: P16/01