62 spelare till F15-läger i Göteborg

Förbundskapten Ulf Kristiansson samlar en stor grupp spelare till fem dagars läger i början av november i Prioritet Serneke Arena i Göteborg.

Deltagare

Namn Förening Född WU17 Mål
Amanda Altheden DFK Borgeby 09 20020319 0 0
Tilda Aronsson Bengtsfors IF 20020701 0 0
Vera Axelsson Wiesel Ljungby IF 20020611 0 0
Thea Barkfeldt Vaksala SK 20020106 0 0
Emma Becker AIK FF 20020305 0 0
Jenna Bengtsson Asarums IF FK 20020504 0 0
Hanna Bennison FC Rosengård 20021016 2 0
Thea Bergsten Sunnanå SK 20020522 2 0
Filippa Bjare AIK FF 20020110 0 0
Villemo Dahlqvist Sunnanå SK 20020905 2 0
Ella Degerstedt Linköpings FC 20020723 2 0
Hanna Ekengren AIK FF 20020107 2 0
Nellie Eklöf Västerås BK 30 20020614 0 0
Tess Eriksson Piteå IF DFF 20020922 0 0
Matilda Eriksson Kristell FC Rosengård 20020511 0 0
Vilma Ferdfelt Enskede IK 20020817 0 0
Lovisa Fock IF VP Uppsala 20020204 0 0
Chelsea Gibbs Habo IF 20021123 1 0
Luiza Glos Habo IF 20020210 0 0
Ella Gunnarsson Gideonsbergs IF 20020423 2 0
Hanna Gunnarsson Gideonsbergs IF 20020423 2 1
Miranda Gustafsson Lekstorps IF 20020304 0 0
Ellen Gustavsson Piteå IF DFF 20020523 0 0
Cassandra Harletun 2 FC Rosengård 20021218 0 0
Wilma Hedenström Gideonsbergs IF 20020412 0 0
Sofia Hjern Lindö FF 20021101 1 0
Tilde Hållstam Sandåkerns SK 20020106 0 0
Alicia Ibrahim 3 Habo IF 20021003 0 0
Tindra Ivarsson Lidström Jitex Mölndal BK 20020809 0 0
Moa Johansson Sandåkerns SK 20020608 0 0
Stinalisa Johansson Tvååkers IF 20020912 0 0
Tilde Johansson IFK Värnamo 20020503 2 0
Tilde Johansson Umeå Södra DFF 20020820 0 0
Ronja Karlsson Törnborg Linghems SK 20020307 0 0
Nina Koppang Vadstena GIF 20020531 0 0
Alice Larsson DFK Borgeby 09 20020801 0 0
Cassandra Larsson AIK FF 20020313 0 0
Johanna Lindblom DFK Borgeby 09 20020215 0 0
Hanna Lundkvist AIK FF 20020717 2 0
Louise Matsgård FC Djursholm 20020824 2 0
Maja Medelberg Heffnersklubbans BK 20020808 0 0
Deborah Mokine Emerence IFK Östersund 20020224 0 0
Angel Keziah Eshirendah Mukasa AIK FF 20020410 1 0
Agnes Nilsson 4 P18 IK 20021111 2 0
Alice Nilsson FC Rosengård 20020309 2 0
Thea Nyberg 1 Vaksala SK 20020704 0 0
Fannie Persson FC Rosengård 20020124 0 0
Ella Reidy Stenkullen GoIK 20020628 2 0
Wilma Reuterskiöld FC Staffanstorp 20020405 0 0
Olivia Rundberg Örebro SK Söder 20020518 0 0
Emma Sahlberg Valbo FF 20020413 0 0
Villemo Sahlén Härnösands SK 20020128 1 0
Elin Salmi FC Staffanstorp 20020604 0 0
Anna Sandberg Habo IF 20020316 0 0
Felicia Saving AIK FF 20020823 0 0
Delinda Sehlin Heffnersklubbans BK 20020323 0 0
Andrea Simonovic Pajovic Eriksbergs IF 20020630 0 0
Sara Sjölén Tierps IF 20020919 0 0
Ella Smith Ygfeldt Kungsbacka DFF 20020128 0 0
Hanna Stokki IFK Lidingö FK 20020306 1 0
Linnea Strand Härnösands SK 20020517 0 0
Linnea Strömberg Vallens IF 20020119 0 0
Izolde Tropé FC Rosengård 20020829 0 0
Arsema Weldai AIK FF 20020118 2 0
Emma Wessling Härnösands SK 20020806 0 0
Julia Åkerlind Kermoury AIK FF 20020204 0 0

Amanda Altheden

Förening
DFK Borgeby 09
Född
20020319

Landskamper

Tilda Aronsson

Förening
Bengtsfors IF
Född
20020701

Landskamper

Vera Axelsson Wiesel

Förening
Ljungby IF
Född
20020611

Landskamper

Thea Barkfeldt

Förening
Vaksala SK
Född
20020106

Landskamper

Emma Becker

Förening
AIK FF
Född
20020305

Landskamper

Jenna Bengtsson

Förening
Asarums IF FK
Född
20020504

Landskamper

Hanna Bennison

Förening
FC Rosengård
Född
20021016

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Thea Bergsten

Förening
Sunnanå SK
Född
20020522

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Filippa Bjare

Förening
AIK FF
Född
20020110

Landskamper

Villemo Dahlqvist

Förening
Sunnanå SK
Född
20020905

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Ella Degerstedt

Förening
Linköpings FC
Född
20020723

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Hanna Ekengren

Förening
AIK FF
Född
20020107

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Nellie Eklöf

Förening
Västerås BK 30
Född
20020614

Landskamper

Tess Eriksson

Förening
Piteå IF DFF
Född
20020922

Landskamper

Matilda Eriksson Kristell

Förening
FC Rosengård
Född
20020511

Landskamper

Vilma Ferdfelt

Förening
Enskede IK
Född
20020817

Landskamper

Lovisa Fock

Förening
IF VP Uppsala
Född
20020204

Landskamper

Chelsea Gibbs

Förening
Habo IF
Född
20021123

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Luiza Glos

Förening
Habo IF
Född
20020210

Landskamper

Ella Gunnarsson

Förening
Gideonsbergs IF
Född
20020423

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Hanna Gunnarsson

Förening
Gideonsbergs IF
Född
20020423

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 1)

Miranda Gustafsson

Förening
Lekstorps IF
Född
20020304

Landskamper

Ellen Gustavsson

Förening
Piteå IF DFF
Född
20020523

Landskamper

Cassandra Harletun 2

Förening
FC Rosengård
Född
20021218

Landskamper

Wilma Hedenström

Förening
Gideonsbergs IF
Född
20020412

Landskamper

Sofia Hjern

Förening
Lindö FF
Född
20021101

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Tilde Hållstam

Förening
Sandåkerns SK
Född
20020106

Landskamper

Alicia Ibrahim 3

Förening
Habo IF
Född
20021003

Landskamper

Tindra Ivarsson Lidström

Förening
Jitex Mölndal BK
Född
20020809

Landskamper

Moa Johansson

Förening
Sandåkerns SK
Född
20020608

Landskamper

Stinalisa Johansson

Förening
Tvååkers IF
Född
20020912

Landskamper

Tilde Johansson

Förening
IFK Värnamo
Född
20020503

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Tilde Johansson

Förening
Umeå Södra DFF
Född
20020820

Landskamper

Ronja Karlsson Törnborg

Förening
Linghems SK
Född
20020307

Landskamper

Nina Koppang

Förening
Vadstena GIF
Född
20020531

Landskamper

Alice Larsson

Förening
DFK Borgeby 09
Född
20020801

Landskamper

Cassandra Larsson

Förening
AIK FF
Född
20020313

Landskamper

Johanna Lindblom

Förening
DFK Borgeby 09
Född
20020215

Landskamper

Hanna Lundkvist

Förening
AIK FF
Född
20020717

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Louise Matsgård

Förening
FC Djursholm
Född
20020824

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Maja Medelberg

Förening
Heffnersklubbans BK
Född
20020808

Landskamper

Deborah Mokine Emerence

Förening
IFK Östersund
Född
20020224

Landskamper

Angel Keziah Eshirendah Mukasa

Förening
AIK FF
Född
20020410

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Agnes Nilsson 4

Förening
P18 IK
Född
20021111

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Alice Nilsson

Förening
FC Rosengård
Född
20020309

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Thea Nyberg 1

Förening
Vaksala SK
Född
20020704

Landskamper

Fannie Persson

Förening
FC Rosengård
Född
20020124

Landskamper

Ella Reidy

Förening
Stenkullen GoIK
Född
20020628

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Wilma Reuterskiöld

Förening
FC Staffanstorp
Född
20020405

Landskamper

Olivia Rundberg

Förening
Örebro SK Söder
Född
20020518

Landskamper

Emma Sahlberg

Förening
Valbo FF
Född
20020413

Landskamper

Villemo Sahlén

Förening
Härnösands SK
Född
20020128

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Elin Salmi

Förening
FC Staffanstorp
Född
20020604

Landskamper

Anna Sandberg

Förening
Habo IF
Född
20020316

Landskamper

Felicia Saving

Förening
AIK FF
Född
20020823

Landskamper

Delinda Sehlin

Förening
Heffnersklubbans BK
Född
20020323

Landskamper

Andrea Simonovic Pajovic

Förening
Eriksbergs IF
Född
20020630

Landskamper

Sara Sjölén

Förening
Tierps IF
Född
20020919

Landskamper

Ella Smith Ygfeldt

Förening
Kungsbacka DFF
Född
20020128

Landskamper

Hanna Stokki

Förening
IFK Lidingö FK
Född
20020306

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Linnea Strand

Förening
Härnösands SK
Född
20020517

Landskamper

Linnea Strömberg

Förening
Vallens IF
Född
20020119

Landskamper

Izolde Tropé

Förening
FC Rosengård
Född
20020829

Landskamper

Arsema Weldai

Förening
AIK FF
Född
20020118

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Emma Wessling

Förening
Härnösands SK
Född
20020806

Landskamper

Julia Åkerlind Kermoury

Förening
AIK FF
Född
20020204

Landskamper

  1. Thea Nyberg har utgått 25/10.
  2. Cassandra Harletun har utgått 27/10.
  3. Alicia Ibrahim har utgått 3/11.
  4. Agnes Nilsson har utgått 5/11.

Ledning

Förbundskapten: Ulf Kristiansson
Tränare: Lovisa Delby, Lotta Hellenberg, Stina Segerström och Per Fahlström (mv)
Föreläsare: Anna Funke (idrottspsykologi), Regina Hedström (kost).
Sjukgymnaster: Anna Lindström, Åsa Lönnkvist och Annica Svensson.
Koordinator/Mediekontakt: Anneli Gustafsson.

Tidsschema träningar Prioritet Serneke Arena

6 nov: Grupp A 14.30, Grupp B 15.45

7 nov: Grupp A 14.30, Grupp B 15.45

8 nov: Grupp A 10.00, Grupp B 11.15

9 nov: Internmatch 1 11.00, Internmatch 2 12.30

10 nov: Grupp A 9.00, Grupp B 10.15

Senaste nytt: F15/02