Spelprogram - Div 1 Norra, herrar

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2016-04-16 14:00 Akropolis IF - IFK Luleå 2 - 2 Spånga IP 1
2016-04-16 15:00 Carlstad United BK - Umeå FC 3 - 2 281 Tingvalla IP
2016-04-16 16:00 Nyköpings BIS - Vasalunds IF 1 - 1 314 Rosvalla IP A
2016-04-17 14:00 Team TG FF - Västerås SK FK 0 - 4 340 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-17 15:00 IF Brommapojkarna - Piteå IF 2 - 0 558 Grimsta IP 1
2016-04-17 17:00 Enskede IK - BK Forward 3 - 1 304 Enskede IP 2
2016-04-17 17:00 IK Brage - IK Sleipner 2 - 0 650 Domnarvsvallen
2016-04-22 19:00 BK Forward - IF Brommapojkarna 1 - 2 234 Behrn Arena
2016-04-22 19:04 Västerås SK FK - Nyköpings BIS 2 - 3 4 562 Solid Park Arena
2016-04-23 15:00 IK Sleipner - Team TG FF 0 - 1 181 Östgötaporten
2016-04-23 16:00 Umeå FC - Enskede IK 3 - 1 429 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-24 14:00 Piteå IF - Akropolis IF 1 - 1 644 LF Arena
2016-04-24 15:00 IFK Luleå - IK Brage 0 - 2 721 Skogsvallen
2016-04-24 17:00 Vasalunds IF - Carlstad United BK 1 - 0 138 Skytteholms IP 1
2016-04-30 15:00 Team TG FF - Umeå FC 1 - 2 1 428 Umeå Energi Arena SOL
2016-04-30 16:00 Akropolis IF - IK Sleipner 3 - 1 203 Spånga IP 1
2016-04-30 16:00 Nyköpings BIS - BK Forward 0 - 0 259 Rosvalla IP A
Maj
2016-05-01 15:00 Carlstad United BK - IFK Luleå 2 - 0 305 Tingvalla IP
2016-05-01 16:00 Enskede IK - Piteå IF 3 - 1 200 Enskede IP 1
2016-05-01 17:00 IK Brage - Vasalunds IF 1 - 1 746 Domnarvsvallen
2016-05-02 19:00 IF Brommapojkarna - Västerås SK FK 3 - 0 1 696 Grimsta IP 1
2016-05-08 14:00 Team TG FF - Akropolis IF 1 - 2 282 Umeå Energi Arena SOL
2016-05-08 15:30 IF Brommapojkarna - Umeå FC 1 - 1 495 Grimsta IP 1
2016-05-08 16:00 IFK Luleå - Nyköpings BIS 0 - 1 745 Skogsvallen
2016-05-08 16:00 BK Forward - Piteå IF 3 - 1 262 Trängens IP
2016-05-08 17:00 IK Sleipner - Carlstad United BK 4 - 0 210 Östgötaporten
2016-05-08 17:00 Vasalunds IF - Enskede IK 4 - 0 237 Skytteholms IP 1
2016-05-09 19:00 Västerås SK FK - IK Brage 3 - 0 2 019 Solid Park Arena
2016-05-14 14:00 Carlstad United BK - BK Forward 1 - 0 220 Tingvalla IP
2016-05-14 16:00 Akropolis IF - Västerås SK FK 1 - 1 405 Spånga IP 1
2016-05-14 17:00 Umeå FC - Vasalunds IF 0 - 0 465 Umeå Energi Arena SOL
2016-05-15 14:00 Piteå IF - IK Sleipner 2 - 1 710 LF Arena
2016-05-15 16:00 Enskede IK - IFK Luleå 1 - 2 201 Enskede IP 1
2016-05-15 16:00 Nyköpings BIS - Team TG FF 1 - 1 137 Rosvalla IP A
2016-05-16 19:00 IK Brage - IF Brommapojkarna 0 - 1 687 Domnarvsvallen
2016-05-21 16:00 Team TG (Andre) och Piteå (Håkan) överens om avsparkstid kl.16.00 efter önskemål från Svenska Spel. Team TG FF - Piteå IF 1 - 0 208 Umeå Energi Arena SOL
2016-05-21 16:00 IK Sleipner - Enskede IK 3 - 3 158 Östgötaporten
2016-05-21 16:00 BK Forward - Umeå FC 2 - 1 195 Trängens IP
2016-05-21 16:00 Västerås SK FK - Carlstad United BK 4 - 0 1 701 Solid Park Arena
2016-05-22 15:00 IFK Luleå - IF Brommapojkarna 2 - 1 824 Skogsvallen
2016-05-22 17:00 Vasalunds IF - Akropolis IF 3 - 1 370 Skytteholms IP 1
2016-05-22 17:00 IK Brage - Nyköpings BIS 2 - 0 585 Domnarvsvallen
2016-05-28 15:00 Umeå FC - Västerås SK FK 2 - 0 423 Umeå Energi Arena SOL
2016-05-28 16:00 Akropolis IF - BK Forward 2 - 0 250 Spånga IP 1
2016-05-28 16:00 Carlstad United BK - Team TG FF 0 - 1 315 Tingvalla IP
2016-05-28 16:00 IF Brommapojkarna - IK Sleipner 2 - 1 414 Grimsta IP 1
2016-05-29 14:00 Piteå IF - IK Brage 2 - 1 653 LF Arena
2016-05-29 16:00 Vasalunds IF - IFK Luleå 3 - 0 220 Skytteholms IP 1
2016-05-29 17:00 Enskede IK - Nyköpings BIS 2 - 0 175 Enskede IP 1
Juni
2016-06-04 14:00 IK Sleipner - Umeå FC 1 - 3 179 Östgötaporten
2016-06-04 16:00 BK Forward - Vasalunds IF 2 - 0 160 Trängens IP
2016-06-05 15:00 Team TG FF - Enskede IK 1 - 1 217 Umeå Energi Arena SOL
2016-06-05 15:00 IFK Luleå - Västerås SK FK 1 - 4 475 Skogsvallen
2016-06-05 16:00 Nyköpings BIS - Piteå IF 2 - 3 150 Rosvalla IP A
2016-06-05 17:00 IK Brage - Carlstad United BK 1 - 2 569 Domnarvsvallen
2016-06-07 19:00 IF Brommapojkarna - Akropolis IF 3 - 0 738 Grimsta IP 1
2016-06-11 15:00 IFK Luleå - Team TG FF 0 - 1 342 Skogsvallen
2016-06-11 16:00 Akropolis IF - Carlstad United BK 2 - 1 150 Spånga IP 1
2016-06-11 16:00 BK Forward - IK Brage 0 - 2 148 Trängens IP
2016-06-11 16:00 Västerås SK FK - Vasalunds IF 1 - 1 1 537 Solid Park Arena
2016-06-12 17:00 Enskede IK - IF Brommapojkarna 1 - 1 401 Enskede IP 1
2016-06-14 19:00 Nyköpings BIS - IK Sleipner 2 - 0 258 Rosvalla IP A
2016-06-14 19:00 Umeå FC - Piteå IF 3 - 1 561 Umeå Energi Arena SOL
2016-06-18 16:00 IK Brage - Akropolis IF 1 - 2 350 Domnarvsvallen
2016-06-18 16:00 IF Brommapojkarna - Nyköpings BIS 1 - 1 267 Grimsta IP 1
2016-06-19 14:00 Piteå IF - Västerås SK FK 1 - 1 585 LF Arena
2016-06-19 15:00 Carlstad United BK - Enskede IK 1 - 2 257 Tingvalla IP
2016-06-19 16:00 Vasalunds IF - Team TG FF 2 - 1 308 Skytteholms IP 1
2016-06-19 17:00 IK Sleipner - BK Forward 1 - 3 219 Östgötaporten
2016-06-20 19:00 Umeå FC - IFK Luleå 2 - 2 2 412 Umeå Energi Arena SOL
2016-06-23 19:00 BK Forward - Västerås SK FK 3 - 4 422 Trängens IP
2016-06-26 13:30 IFK Luleå - IK Sleipner 1 - 1 340 Skogsvallen
2016-06-26 15:30 Akropolis IF - Umeå FC 4 - 0 119 Spånga IP 1
2016-06-26 16:00 Team TG FF - IF Brommapojkarna 0 - 5 211 Umeå Energi Arena SOL
2016-06-26 16:00 Carlstad United BK - Nyköpings BIS 0 - 7 202 Tingvalla IP
2016-06-26 17:00 Enskede IK - IK Brage 1 - 4 161 Enskede IP 1
Juli
2016-07-02 15:00 BK Forward - Team TG FF 4 - 1 169 Trängens IP
2016-07-02 15:00 Umeå FC - IK Brage 3 - 2 345 Umeå Energi Arena SOL
2016-07-02 16:00 Västerås SK FK - Enskede IK 3 - 2 1 060 Solid Park Arena
2016-07-02 16:00 Nyköpings BIS - Akropolis IF 1 - 1 167 Rosvalla IP A
2016-07-02 16:00 IF Brommapojkarna - Carlstad United BK 2 - 2 279 Grimsta IP 1
2016-07-03 17:00 IK Sleipner - Vasalunds IF 2 - 3 223 Östgötaporten
2016-07-06 19:00 Piteå IF - IFK Luleå 2 - 3 1 285 LF Arena
2016-07-09 16:00 Vasalunds IF - IF Brommapojkarna 1 - 1 636 Skytteholms IP 1
2016-07-09 16:00 IK Brage - Team TG FF 4 - 0 323 Domnarvsvallen
2016-07-10 13:00 IFK Luleå - BK Forward 2 - 1 502 Skogsvallen
2016-07-10 14:00 Piteå IF - Carlstad United BK 1 - 3 525 LF Arena
2016-07-10 16:00 Västerås SK FK - IK Sleipner 5 - 1 1 451 Solid Park Arena
2016-07-10 16:00 Umeå FC - Nyköpings BIS 1 - 1 615 Umeå Energi Arena SOL
2016-07-10 17:00 Enskede IK - Akropolis IF 0 - 4 203 Enskede IP 1
2016-07-13 19:00 Vasalunds IF - Piteå IF 4 - 0 238 Skytteholms IP 1
2016-07-14 19:00 BK Forward - Enskede IK 2 - 1 211 Trängens IP
2016-07-16 16:00 Carlstad United BK - Västerås SK FK 1 - 2 469 Tingvalla IP
2016-07-16 16:00 IF Brommapojkarna - IK Brage 3 - 1 457 Grimsta IP 1
2016-07-17 13:30 Team TG FF - Vasalunds IF 2 - 3 123 Umeå Energi Arena SOL
2016-07-17 15:00 IK Sleipner - IFK Luleå 2 - 1 178 Östgötaporten
2016-07-17 15:00 Akropolis IF - Piteå IF 2 - 1 Spånga IP 1
2016-07-17 16:30 Nyköpings BIS - Umeå FC 2 - 0 244 Rosvalla IP A
Augusti
2016-08-20 15:00 Umeå FC - Carlstad United BK 0 - 0 291 Umeå Energi Arena SOL
2016-08-21 14:00 IFK Luleå - Akropolis IF 1 - 1 358 Skogsvallen
2016-08-21 16:00 Piteå IF - IF Brommapojkarna 1 - 3 707 LF Arena
2016-08-21 16:00 Västerås SK FK - Team TG FF 1 - 1 1 710 Solid Park Arena
2016-08-21 17:00 Enskede IK - IK Sleipner 2 - 0 84 Enskede IP 1
2016-08-21 17:00 Vasalunds IF - Nyköpings BIS 3 - 2 330 Skytteholms IP 1
2016-08-21 17:00 IK Brage - BK Forward 1 - 0 508 Domnarvsvallen
2016-08-27 16:00 Carlstad United BK - Vasalunds IF 1 - 3 324 Tingvalla IP
2016-08-28 14:00 Team TG FF - IK Brage 3 - 1 201 Umeå Energi Arena SOL
2016-08-28 15:00 BK Forward - Nyköpings BIS 1 - 2 135 Trängens IP
2016-08-28 16:00 Akropolis IF - Enskede IK 5 - 1 100 Spånga IP 1
2016-08-28 16:00 Västerås SK FK - Umeå FC 3 - 3 1 202 Solid Park Arena
2016-08-28 17:00 IK Sleipner - IF Brommapojkarna 0 - 1 151 Östgötaporten
2016-08-29 19:00 IFK Luleå - Piteå IF 1 - 1 1 004 Skogsvallen
September
2016-09-03 16:00 Nyköpings BIS - Västerås SK FK 2 - 1 332 Rosvalla IP A
2016-09-04 13:00 Piteå IF - BK Forward 5 - 0 627 LF Arena
2016-09-04 14:00 Umeå FC - Akropolis IF 2 - 1 412 Umeå Energi Arena SOL
2016-09-04 15:00 IK Brage - IFK Luleå 1 - 0 462 Domnarvsvallen
2016-09-04 16:00 IF Brommapojkarna - Team TG FF 5 - 0 387 Grimsta IP 1
2016-09-04 17:00 Enskede IK - Carlstad United BK 1 - 1 169 Enskede IP 1
2016-09-04 17:00 Vasalunds IF - IK Sleipner 6 - 2 148 Skytteholms IP 1
2016-09-09 18:00 IFK Luleå - Umeå FC 2 - 1 364 Skogsvallen
2016-09-10 16:00 IK Sleipner - Piteå IF 3 - 0 146 Östgötaporten
2016-09-10 16:00 Akropolis IF - Vasalunds IF 2 - 3 178 Spånga IP 1
2016-09-10 16:00 Nyköpings BIS - Enskede IK 3 - 0 161 Rosvalla IP A
2016-09-10 17:00 Carlstad United BK - IK Brage 0 - 3 398 Tingvalla IP
2016-09-11 13:30 Team TG FF - BK Forward 1 - 0 107 Umeå Energi Arena SOL
2016-09-12 19:00 Västerås SK FK - IF Brommapojkarna 1 - 1 1 709 Solid Park Arena
2016-09-17 15:00 Team TG FF - Carlstad United BK 2 - 2 140 Umeå Energi Arena SOL
2016-09-17 15:00 BK Forward - Akropolis IF 1 - 1 105 Trängens IP
2016-09-17 15:00 IK Brage - Umeå FC 0 - 0 445 Domnarvsvallen
2016-09-18 14:00 Piteå IF - Vasalunds IF 1 - 3 409 LF Arena
2016-09-18 15:00 IF Brommapojkarna - IFK Luleå 4 - 2 339 Grimsta IP 1
2016-09-18 17:00 Enskede IK - Västerås SK FK 2 - 1 195 Enskede IP 1
2016-09-19 19:00 IK Sleipner - Nyköpings BIS 1 - 0 194 Östgötaporten
2016-09-24 14:00 Umeå FC - IF Brommapojkarna 0 - 3 375 Umeå Energi Arena SOL
2016-09-24 15:00 Carlstad United BK - IK Sleipner 3 - 0 212 Tingvalla IP
2016-09-24 16:00 Vasalunds IF - BK Forward 3 - 1 148 Skytteholms IP 1
2016-09-25 14:00 Piteå IF - Enskede IK 0 - 0 522 LF Arena
2016-09-25 15:00 Västerås SK FK - IFK Luleå 5 - 0 756 Solid Park Arena
2016-09-25 16:00 Akropolis IF - Team TG FF 5 - 1 127 Spånga IP 1
2016-09-25 16:00 Nyköpings BIS - IK Brage 2 - 3 791 Rosvalla IP A
Oktober
2016-10-01 14:00 IK Sleipner - IK Brage 1 - 2 143 Östgötaporten
2016-10-01 14:00 Carlstad United BK - Akropolis IF 2 - 1 202 Tingvalla IP
2016-10-02 15:00 Team TG FF - Nyköpings BIS 3 - 1 251 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-02 15:00 IFK Luleå - Enskede IK 1 - 2 Skogsvallen
2016-10-02 15:00 Vasalunds IF - Umeå FC 3 - 0 175 Skytteholms IP 1
2016-10-02 16:00 Västerås SK FK - Piteå IF 2 - 2 749 Solid Park Arena
2016-10-02 17:00 IF Brommapojkarna - BK Forward 4 - 0 336 Grimsta IP 1
2016-10-08 14:00 BK Forward - Carlstad United BK 0 - 1 152 Trängens IP
2016-10-08 14:00 Umeå FC - IK Sleipner 3 - 3 297 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-08 16:00 Akropolis IF - IF Brommapojkarna 1 - 3 Spånga IP 1
2016-10-09 13:00 Nyköpings BIS - IFK Luleå 3 - 1 154 Rosvalla IP A
2016-10-09 15:00 Piteå IF - Team TG FF 1 - 2 318 LF Arena
2016-10-09 17:00 Enskede IK - Vasalunds IF 1 - 2 Enskede IP 1
2016-10-10 19:00 IK Brage - Västerås SK FK 1 - 1 447 Domnarvsvallen
2016-10-15 14:00 IK Sleipner - Västerås SK FK 1 - 0 151 Östgötaporten
2016-10-15 16:00 Akropolis IF - Nyköpings BIS 1 - 1 Spånga IP 1
2016-10-16 13:00 IFK Luleå - Vasalunds IF 2 - 2 Skogsvallen
2016-10-16 13:00 Umeå FC - BK Forward 3 - 1 245 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-16 14:00 IK Brage - Piteå IF 1 - 0 278 Domnarvsvallen
2016-10-16 15:00 Carlstad United BK - IF Brommapojkarna 0 - 1 298 Tingvalla IP
2016-10-16 16:00 Enskede IK - Team TG FF 0 - 1 110 Enskede IP 1
2016-10-22 13:00 BK Forward - IK Sleipner 4 - 0 135 Trängens IP
2016-10-22 13:00 Nyköpings BIS - Carlstad United BK 0 - 0 123 Rosvalla IP A
2016-10-22 14:00 Team TG FF - IFK Luleå 1 - 0 90 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-22 16:00 IF Brommapojkarna - Enskede IK 2 - 1 319 Grimsta IP 1
2016-10-23 15:00 Piteå IF - Umeå FC 4 - 2 272 LF Arena
2016-10-23 16:00 Västerås SK FK - Akropolis IF 1 - 3 523 Solid Park Arena
2016-10-23 17:00 Vasalunds IF - IK Brage 3 - 1 195 Skytteholms IP 1
2016-10-29 13:00 Nyköpings BIS - IF Brommapojkarna 0 - 1 223 Rosvalla IP A
2016-10-29 14:00 IK Sleipner - Akropolis IF 1 - 2 114 Östgötaporten
2016-10-29 14:00 Umeå FC - Team TG FF 0 - 0 792 Umeå Energi Arena SOL
2016-10-30 14:00 Carlstad United BK - Piteå IF 2 - 2 370 Tingvalla IP
2016-10-30 15:00 BK Forward - IFK Luleå 2 - 4 Behrn Arena
2016-10-30 17:00 Vasalunds IF - Västerås SK FK 1 - 0 256 Skytteholms IP 1
2016-10-30 17:00 IK Brage - Enskede IK 1 - 2 387 Domnarvsvallen
November
2016-11-06 15:00 Team TG FF - IK Sleipner 3 - 1 105 Umeå Energi Arena SOL
2016-11-06 15:00 Enskede IK - Umeå FC 1 - 1 47 Enskede IP 1
2016-11-06 15:00 Piteå IF - Nyköpings BIS 5 - 2 208 LF Arena
2016-11-06 15:00 Akropolis IF - IK Brage 3 - 0 57 Spånga IP 1
2016-11-06 15:00 IFK Luleå - Carlstad United BK 2 - 1 1 105 Arcushallen
2016-11-06 15:00 Västerås SK FK - BK Forward 1 - 3 385 Solid Park Arena
2016-11-06 15:00 IF Brommapojkarna - Vasalunds IF 3 - 0 Grimsta IP 1