Dagens domare - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum

Matcher 2017-09-24
Tid Match Domare
Allsvenskan herrar
15:00 Kalmar FF - Östersund Domare Kaspar Sjöberg
Ass. domare 1 Magnus Sjöblom
Ass. domare 2 Fredrik Klyver
Fjärdedomare Almir Kadiric
17:30 Jönköpings Södra IF - GIF Sundsvall Domare Mohammed Al-Hakim
Ass. domare 1 Jan-Erik Swärdh
Ass. domare 2 Stefan Hallberg
Fjärdedomare Jim Petersson
Division 2, herrar
Div 2 Östra Götaland, herrar
15:00 Nybro IF - IFK Berga Domare Tom Ghorbani
Ass. domare 1 Admir Turanovic
Ass. domare 2 Salah Aziz
Division 3, herrar
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
15:00 Råslätts SK - IFK Tidaholm Domare Johan Sandström
Ass. domare 1 Fredrik Höglund
Ass. domare 2 Mihael Mihaj
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
16:00 Älmhults IF - Gransholms IF Domare Benit Ropica
Ass. domare 1 Alija Bücük
Ass. domare 2 Stefan Andrade
U19 serier
U19 Div.1 Norra Götaland
14:00 Husqvarna FF - IFK Uddevalla Domare Toni Galic
Ass. domare 1 Henrik Haglund
Ass. domare 2 Conny Carlsson
U17 serier
U17 Div.1 Södra Götaland
12:00 Kalmar FF - Lunds BK Domare Magomed Kashaev
Ass. domare 1 Magnus Hansson
Ass. domare 2 Jörgen Tagesson
15:00 IFK Värnamo - BK Olympic Domare Amir Jusic
Ass. domare 1 William Hultgren
Ass. domare 2 Suvad Kaltak
Svenska Spel F19
Svenska Spel F19 Södra
15:00 IFK Kalmar - Kungsbacka DFF Domare Roger Widlund
Ass. domare 1 Jörgen Stångberg
Ass. domare 2 Philip Axelsson
Div 2 Damer
Div 2 Sydöstra Götaland Dam
17:00 Kalmar Södra IF - Glömminge IF Domare Sven Sparavec
Klass 3 Herrar
Klass 3 Södra herrar
16:30 Unnaryds GOIF - Snöstorp/Nyhem FF Domare Peter Karlsson
Division 5 Herrar
Div 5 NV
15:00 Hillerstorps GoIF - Tabergs SK Domare Martin Arvidsson
Ass. domare 1 Mirsad Tutkur
Ass. domare 2 Felix Pettersson
15:00 Mullsjö IF - Mariebo IK Domare Mattias Jakobsson
Ass. domare 1 Apik Geragosian
Ass. domare 2 Omar Aboutouk
15:00 Månsarps IF - Kärda IF Domare Demir Kasumovic
Ass. domare 1 Abdi Dheg
Ass. domare 2 Sebastian Varas Hernandez
15:30 Kulltorps GoIF - Hovslätts IK Domare Simon Butros
Ass. domare 1 Anel Aljicevic
Ass. domare 2 Hakija Kasumovic
Div 5 NÖ
13:00 Fårbo FF - IFK Österbymo Domare Mikael Bäckström
Ass. domare 1 Amro Abdelhalim
Ass. domare 2 Samarth Katiyar
15:00 Horn/Hycklinge IF - Näshults IF Domare Viktor Fransson
Ass. domare 1 Christian Högström
Ass. domare 2 Pierre Ringström
15:00 Storebro IF - Ankarsrums IS Domare Ibrahim Komoni
Ass. domare 1 Mikael Fransson
Ass. domare 2 Nicklas Nilsson
15:00 Tjust IF FF - Bäckseda IF Domare Mats Jonsson
Ass. domare 1
Ass. domare 2
15:00 Överums IK - Målilla GOIF Domare Zarko Kovacevic
Ass. domare 1 Agnes Fangu
Ass. domare 2 Lennart Ströberg
Div 5 SÖ
15:00 Böda/Högby - BB 2001 Domare Stefan Söderqvist
Ass. domare 1 Omar Ibaid
Ass. domare 2 Ahmed Adel
15:00 Ruda IF - Nickebo IK Domare Magnus Olsson
Ass. domare 1 Sarthak Katiyar
Ass. domare 2 Eliza Jonsson
15:00 Runsten/Möck. IF - Läckeby GoIF Domare Hampus Söderlund
Ass. domare 1 Stefan Gustafsson
Ass. domare 2 Saman Eliassi
15:00 Timmernabbens IF - Blomstermåla IK Domare Alexander Hultqvist
Ass. domare 1 Thomas Melzén
Ass. domare 2 Ronny Engberg
Div 5 SV
14:30 Vederslöv/Dänn.IF - Horda AIK Domare Johannes Gunnarsson
Ass. domare 1 Efraim Ström
Ass. domare 2 Erna Huskic
15:00 Agunnaryds IF - Vislanda IF Domare Haki Ramadani
Ass. domare 1 Georgios Hatzikirkou
Ass. domare 2 Patrik Sjöblom
15:00 Guddarps IF - Torpa IF Domare Kenan Alilovski
Ass. domare 1 Zbigniew Wladyko
Ass. domare 2 Albert Ajvazaj
15:00 Hjortsberga IF - Norrhults BK Domare Rafal Posnik
Ass. domare 1 Nebojsa Djuric
Ass. domare 2 Leif Kraus
15:00 Liatorps IF/Eneryda IF - Angelstads IF Domare Ilija Miketa
Ass. domare 1 Henrik Askander
Ass. domare 2 Christer Sjöfors
15:00 Strömsnäsbruks IF - Växjö Norra IF Domare Stefan Johansson
Ass. domare 1 Damir Skoko
Ass. domare 2 Bengt Green
Division 6 Herrar
Div 6 JKPG Södra
13:00 Aledals IK - BK Rondinella Domare Filip Liljegren
Domare Jesper Rygert
13:00 Klevshults SK - Bottnaryds IF Domare Rasmus Karlsson
Domare Victor Dancea
13:00 Tord FC - Jönköpings BK Domare Thomas Svensson
Domare Axel Håkansson
13:30 Torpa FF - Skillingaryds IS Domare John Toma
Domare Abdalwdud Naser
16:00 Hooks IF - Barnarps IF Domare Ara Aroian
Domare Mattias Tokic
Div 6 JKPG Norra
12:00 Egnahems BK - Adelövs IK Domare Magnus Appelberg
Domare Peter Stefansson
12:00 Gripenbergs BK - IFK Öxnehaga Domare Anders Ingvarsson
Domare Christian Johansson
12:00
(Uppskjuten)
Tranås Södra FK - Husqvarna IF Domare Moussa Aoun
14:30 Kaldeiska IF - Örserums IK Domare Magnus Andersson
Domare Christoffer Eskilsson
Div 6 Eksjö
12:00 Bodafors SK - Österkorsberga IF Domare Jonas Säleby
Domare Claes Helgesson
14:00 Asby IF - Skede IF Domare Elmar Delimehic
Domare Lars-Olov Englund
14:00 Farstorps IK - Ekenässjöns IF Domare Rasim Kadiric
Domare Daniel Böhlin
14:00 Holsby SK - Torpa AIS Domare Michael Hellqvist
Domare Bashar Alhamdo
14:00 Hultagårds IF - Solberga GoIF Domare Joachim Eskilsson
Domare Marcus Lennartsson
Div 6 Vimmerby
12:00 HM IS - Hjorted/Totebo Domare Sven-Olof Martinsson
12:00 Rumskulla GoIF - Djursdala SK Domare Håkan Eriksson
12:00 Södra Vi IF - B.O.IF Domare Mikael Fransson
Domare Dawan Mofak
12:00 Västra Eds IIF - BK Boston Domare Petar Doneski
14:00 Frödinge/Brant. SK - Hammarsgärde BK Domare Andreas Pettersson
Div 6 Oskarshamn
12:00 Fagerhults AIK - Krokstorps IF Domare Crister Andersson
12:00 IF Ariel - Mönsterås GoIF Domare Erland Gandskog
12:00 Långemåla IF - Fliseryds IF Domare Morgan Johansson
12:00 VSGF/JAIK - Rödsle BK Domare Lars Högstedt
Div 6 Kalmar/Öland
12:00 IFK Kåremo - Ljungbyholms GoIF Domare Bengt Andersson
Domare Valdet Belegu
12:00 S:t Sigfrids IF - Rockneby IK Domare Jörgen Stångberg
14:00 Hulterstads AIK - Persnäs AIF Domare Alen Muhic
14:00 Högsrums FF - IFK Borgholm Domare Konny Antonsson
Domare Nicklas Hult
15:00 Bäckebo GOIF - Kalmar City BK Domare Valdet Belegu
Domare Bengt Andersson
Div 6 Emmaboda
12:00 Emmaboda IS - Skruvs IF Domare Mattis Andersson
Domare Lennart Svensson
12:00 Johansfors IF - Flerohopps GoIF Domare Armin Crnovrsanin
12:00 Kosta IF - Konga SK Domare Ali Ramadani
12:00 Orrefors IF - Alsjöholms IF Domare Mohammad Khalil Salame
12:00 Örsjö IF - Bosnien-Herc. IF Emmaboda Domare Hans Linnér
Div 6 Växjö
12:00 IFK Lammhult - Älghults IF Domare Bo Petersson
12:00 Rottne IF - Wexiö FK Domare Seid Lotinac
12:00 Tolgs IF - Åby/Tjureda IF Domare Rasmus Andersson
12:30 Växjö Boys FF - Araby IF Domare Joakim Aspegren
Div 6 Älmhult
12:00 Urshults IF - Ryssby IF Domare Ahmet Genc
15:00 GoIF Ling - Hamneda GoIK Domare Martin Andersson
Domare Kennet Göransson
15:00 Göteryds BK - Kånna IF Domare Rasim Salkanovic
15:00 Ryds SK - Häradsbäcks IF Domare Falah Hassan Ali
15:00 Virestads IF - Råstorp/Timsfors Domare Elvir Hasanic
Div 6 Värnamo
12:00 FC Peking - Långaryds IF Domare Nezdet Ceman
Domare Lulzim Berisha
12:00 SWEBIH IF - FK Liljan Domare Lennarth Svensson
Domare Johan Nilsson
15:00 Bors SK - Skeppshults BK Domare Dan Rosu
Domare Bogdan Sultanescu
15:00 Dannäs/Hånger - Nissafors IS Domare Alen Catovic
Domare Serif Jusufovic
Utvecklingsserie A
Utv A Norra
17:00 Aneby SK - Habo IF Domare Dzevad Vrazalica
Utv A SÖ
11:30 SSG IF - Färjestadens GoIF Domare Alen Muhic
17:00
(Uppskjuten)
Hossmo BK - Pukebergs BK Domare Armin Crnovrsanin
Utv A Södra
17:00 Växjö BK - Räppe GoIF Domare Axel Davidsson
Utvecklingsserie B
Utv B Jönköping
17:00 Forserums IF (9-m) - Tabergs SK Domare Fadi Chamoun
Utv B Tranås
13:00 Sommens AIF - IFK Österbymo Domare Dalil Ali Kilo
Utv B Västervik
17:00 Gunnebo IF - IFK Tuna Domare Thomas Abwe
Utv B Oskarshamn
16:00 Högsby IK C - IF Stjärnan Domare Lars Högstedt
Utv B Torsås
17:00 Gullabo/Gullaboås - Norra Tång/Torsås (9-m) Domare Victor Wirstam
17:00 Kalmar City BK/Halltorp - Påryd/Tvärskog Domare Erik Welander
Utv B Gislaved
17:00 FC Peking (9-m) - GIS/Kabul Domare Sakib Batic
17:00 Skillingaryds IS - Västboås GoIF Domare Oliver Nanno
Division 3 Damer
Div 3 Norra Dam
10:30 Norrahammars IK - Husqvarna FF B Domare Roger Pehar
17:00 Bankeryds SK - Forserums IF Domare Joakim Bredberg
17:00 Egnahems BK - IF Haga Domare Mevludin Bakic
17:00 Tranås FF/Torpa AIS B - Mariebo IK B Domare Bujar Kuroshi
17:30 Habo IF - Torpa FF Domare Arvid Elm
Div 3 Östra Dam
15:00 Tjust IF FF - Frödinge-Brantestad SK Domare Torbjörn Klasson
17:00 Ankarsrums IS - Vimmerby IF B Domare Stig Appelqvist
17:00 Hultsfreds FK - Västerviks Damfotboll Domare Ahmed Najeeb
17:00 IFK Kalmar B - Krokstorps IF Domare Peter Sjögren
17:00 Rödsle BK - IFK Borgholm Domare Linus Skyllborg
Div 3 Södra Dam
17:00 Asarums IF FK B - Madesjö IF Domare Jerry Svensson
17:00 Emmaboda IS B - Kallinge SK Domare Nermin Toporan
17:00 Ingelstads IK - Smedby BoIK Domare Edvina Karajkovic
17:00 Nättraby GoIF B - Team Södermöre B Domare Jonas Arvidsson
Ass. domare 1 Garmian Behzad Abdulaziz
Ass. domare 2 Philip Nordin
17:00 SGIF/Lörby IF U - Växjö BK B Domare Jiovanni Landu Puati
Ass. domare 1 Gustav Lundborg
Ass. domare 2 Egen föreningsdomare
Div 3 Västra Dam
17:00 Bors SK - Ljungby IF Domare Mehmed Kulasin
17:00 Burseryds IF - RÅS LB Domare Dennis Ibishi
17:00 Moheda IF - Rottne IF Domare Senad Hamula
17:00 Sandsbro AIK - Åseda IF Domare Lars Axelsson
17:00 Smålandsstenars GoIF - Växjö DFF B Domare Armin Crnolic
Division 4 Damer
Div 4 Vetlanda Dam
15:00 Fredriksdal/Äng B (9-m) - FC Vetlanda Dam U (9-m) Domare Dzevad Terzic
F16 Dam
F16 Dam Södra
17:00 IFK Grimslöv - Hovshaga AIF Domare Ali Ramadani
F16 Dam NV C
16:00 Ryssby IF (9-m) - Westbo/AIF/GIS Domare Bengt Elofsson
Utveckling Götaland Dam
Utveckling Götaland Dam Södra
15:00 Mariebo IK U - Qviding FIF Domare Mohamed Taiser Elmasry
Ass. domare 1 Erik Johnsson
Ass. domare 2 Lars Siggelin
16:00 Onsala BK - Bergdalens IK Domare Béchir Doghmani
Ass. domare 1 William Bengtsson
Ass. domare 2 Gabriel Ferriere
P01
P01 Nv
15:00 Gislaveds IS - Husqvarna FF Domare Milan Djordjevic
P01 Ö
12:00 Kalmar Södra IF - IF Hebe Domare Philip Axelsson
P01 Sv
12:00 Rydaholms/Horda/Bor - Markaryds IF Domare Andreas Karlsson
18:00 Värnamo Södra FF - Sandsbro AIK 1 Domare Mirsad Sutkovic
P02
P02 Nv1 Kompisligan
14:00 IF Eksjö Fotboll - Myresjö/Vetlanda FK Domare Kjell Edvardsson
P03
P03 Nv1 Kompisligan
13:30 Gnosjö IF - Nässjö FF 1 Domare
17:30 Barnarps IF 1 - Hvetlanda GIF Domare
P03 Nv2 Kompisligan
12:00 IK Vista - Habo IF Domare
17:00 Waggeryds IK - Ekhagens IF Domare
P03 M Kompisligan
15:00 Lekeryd-Svarttorps SK 9-m - Jönköpings Södra IF 3 Domare
17:00 Gripenbergs BK 9-m - Sommens AIF /Tranås FF 9-m Domare
17:00 Holsby SK - Torpa AIS komb. 9-m Domare
17:30 Tenhults IF - Forserums IF Domare
P03 Nö Kompisligan
14:00 Hultsfreds FK 7-m - Fårbo FF 9-m Domare
16:30 Västerviks FF - Ankarsrums IS 9-m Domare
P03 Sö Kompisligan
12:30 IFK Berga - Blomstermåla/TIF/MGoIF 9-m Domare
P03 S1 Kompisligan
16:00 Braås GoIF 9-m - Östers IF 1 Domare
16:00 Emmaboda komb. - Kalmar FF 1 Domare
16:00 Tingsryd United FC - Växjö Norra IF Domare
P03 S2 Kompisligan
15:00 Sandsbro AIK 1 9-m - Älmhults IF 1 Domare
17:00 Markaryds IF - Lessebo GoIF 9-m Domare
P03 S3 Kompisligan
11:00 Lagans AIK 9-m - Vederslöv/Gransholm 9-m Domare
17:00 Ljungby IF 2 9-m - Åby/Tjureda IF Domare
P03 Sv Kompisligan
11:00 RefteleÅs GoIF 9-m - Skillingaryds IS 9-m Domare
14:00 Smålandsstenars GoIF - Stockaryd/Rörvik 9-m Domare
17:00 Burseryds IF - Värnamo Södra FF 2 Domare
Dam Division 2 Regional
Dam Division 2 Nordöstra Götaland
16:00 Vimmerby IF - Lotorps IF Domare Patric Bergemalm
Ass. domare 1 Henrik Johansson
Ass. domare 2 Sven-Olof Martinsson
Flickor 15
F 15 Kompisligan B2 Höst
11:00 Västerviks FF - Malmslätts AIK Domare