Matcher idag - Upplands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Futsal Landskamp
14:00 Sverige - Wales Ica Maxi Arena

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-09-23
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norra Svealand, herrar
15:00 Gamla Upsala SK - Strömsbergs IF Gamlis IP
16:00 Håbo FF - Eskilstuna City FK Björkvallen 1
Div 3 Östra Svealand, herrar
13:00 Heby AIF - Sala FF Tegelvallen Konstgräs
14:00 Riala GoIF - Täby FK Lundbyvallen 1
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 Enköpings SK UK - Ornäs BK Enavallen A-plan
U19 Div.1 Svealand
14:00 Vaksala SK - Tyresö FF Årsta IP 1
15:10 IK Sirius FK - IFK Uppsala Lötens IP Konstgräs
U17 Div.1 Svealand
13:00 Håbo FF - Bele Barkarby FF Gröna Dalens IP Konstgräs
P07 Kompisligan Gr.2
09:30 Älvkarleby IK/Skutskärs IF FK - Valbo FF Vit Älvkarleby IP
F07 Kompisligan
11:00 Älvkarleby IK - Storviks IF Älvkarleby IP
Herr Div 4
13:00 Bälinge IF - Sunnersta AIF Bälinge IP 2
13:00 IF VP Uppsala - GoIF Kåre Ekebydalen IP Konstgräs
16:00 FC Arlanda - Fanna BK Midgårdsvallen Konstgräs
Herr Div 5 Norra
11:30 Östervåla IF - Vattholma IF Lundavallen 1
12:00 Gimo IF FK - Skuttunge SK Idrottsgården 1
15:30 IK Hinden - Månkarbo IF Lännaborg 1
16:00 Hallsta IK - Tierps IF Sparbankens IP Konstgräs
16:00 Rasbo IK - Börje SK Rasbo IP 1
Herr Div 6 Västra
15:00 Bälinge IF 2 - Lokomotiv 06 FF Bälinge IP 2
15:00 Funbo IF - FC Bälinge City Vargspåret IP 1
15:00 IFK Uppsala 2 - IF Vesta Österängens IP
15:00 Uppsala Inter FC - Upsala IF 2 Ekebyvallen IP 1
Herr Div 6 Östra
11:30 BKV Norrtälje 2 - Edsbro IF Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
11:30 Frösunda SK - Rö IK Björkvallen 1
11:30 Rimbo IF 2 - Rånäs IF IP Arkadien 1
11:30 Upplands-Ekeby IF - Lemlands IF Björnvallen 1
11:30 Väddö IF - Brottby SK 2 Vikingalunden 1
Herr Div 7 Västra
13:00 Armeniska United FK - Runhällens BoIS Valsätra Konstgräs
13:00 IK Hinden 2 - Tärnsjö IF 2 Lännaborg 1
13:00 ISUN - Morgongåva SK 2 Stenhagens IP Konstgräs
13:00 Torpedo Kamrat BK - Börje SK 2 Lötens IP Konstgräs
Herr Div 7 Östra
11:30 FC Arlanda 2 - Hammarlands IK Midgårdsvallen Konstgräs
11:30 Grisslehamns SK - Lohärads IF Grisslehamns IP 1
11:30 Hallsta IK 2 - Knutby IF Sparbankens IP 2
11:30 Roslagsbro IF - Frösunda SK 2 Vårlyckan 2
11:30 SK Wigör - Söderfors GoIF Odensala IP 1
Herr Div 8 Norra
13:00 Gräsö Norrskedika IF 2 - Österlövsta FF 2 Norrskedika IP 1
15:00 IF Ferro - Almo/Upplands-Ekeby IF 2 Malmens IP 1
Dam Div 3
14:00 Danmarks IF - Vaksala SK Danelid 1
14:00 Knivsta IK - UIF Engvallen IP 1
14:00 Rimbo IF 2 - Månkarbo IF IP Arkadien 1
14:00 Östervåla IF - Rosersberg IK Lundavallen 1
15:00 IFK Mariehamn - Gamla Upsala SK 2 Wiklöf Holding Arena 1
Dam Div 5 Östra
13:30 SK Wigör - Roslagsbro IF Odensala IP 1
SkojBoll Herr Höst
13:00 Vaksala SK - Tobo/Örbyhus FF Årsta IP Konstgräs
P16-17 Kompisligan A
11:00 Sunnersta AIF P01 - IK Sirius FK P01B Sunnersta IP 1
P16-17 Kompisligan G1
13:30 Tärnsjö/Östervåla IF - FC Åland P16 Furuvallen 1
P16-17 Kompisligan G2
15:00 IFK Mariehamn - Knivsta IK U17 Ytternäs Sportfält 2
P15 Kompisligan A1
11:15 Unik FK P02 - BKV Norrtälje Valsätra Konstgräs
17:15 IF VP Uppsala - IK Sirius FK P03-1 Stenhagens IP Konstgräs
P15 Kompisligan A2
13:00 Håbo FF P02 - IK Sirius FK P02 Gröna Dalens IP 8 Arenan
14:00 Märsta IK U15 - Fanna BK P02 Midgårdsvallen Konstgräs
P15 Kompisligan G1
11:00 Strömsbergs IF P02 - Ärentuna/Storvreta IK P02 Hedens IP 1
P15 Kompisligan G2
15:00 Harg-Östhammar FF P15 - Rimbo IF P15 Östhammars IP 1
15:30 Olands FF P02 - Funbo IF P02 Korsängens IP 1
P14 Kompisligan A1
10:30 Upsala IF P03N - IFK Uppsala Ekebydalen IP Konstgräs
16:30 Vaksala SK Röd/Vit - Enköpings SK FK P03 Grön Årsta IP Konstgräs
P14 Kompisligan A2
11:30 Danmarks IF P03 - Upsala IF P03E Sävja IP Konstgräs
14:30 FC Arlanda U14-1 - IFK Mariehamn Råbergsvallen Konstgräs
P14 Kompisligan G1
10:00 Gimo IF FK P03/04 - Storvreta IK P03 Idrottsgården 1
P14 Kompisligan G2
11:30 Enköpings SK FK Svart - Fanna BK P03 Svart Korsängen C
15:30 Lagunda AIK P03 - Hagby IK 1 Åvallen 1
16:00 Fjärdhundra SK P03 - Alsike IF P03 Svart Mellevi IP 1
P13 Kompisligan A1
10:00 Funbo IF P03/04 - Tobo/Örbyhus FF Vargspåret IP 1
11:30 IK Sirius FK P04B - BKV Norrtälje Blå Lötens IP Konstgräs
12:00 Gamla Upsala SK P04 - Upsala IF Vit 1 Yrsa IP 2
P13 Kompisligan A2
09:00 Knivsta IK P04 Vit - Upsala IF Röd 2 Engvallen IP 1
10:00 BKV Norrtälje Röd - Unik FK P04 Blå Norrtälje Sportcentrum 3
11:00 Enköpings SK FK P04 Grön - Sunnersta AIF P04 Grön Enavallen D-plan
15:00 Upsala IF Vit 2 - IK Sirius FK U13 Stenhagens IP Konstgräs
P13 Kompisligan G1
11:00 Ullfors/Månkarbo IF - Söderfors GoIF P13 Tallparken 1
15:00 Storvreta IK P04:blå - Tierps IF Skogsvallens IP 2
P13 Kompisligan G4
10:30 Roslagsbro IF svart - SK Wigör P04 Vårlyckan 3
P13 Kompisligan G5
12:00 Fanna BK P04 Vit - IFK Uppsala Fanna IP C-plan
16:30 Vaksala SK Svart - Sigtuna IF FK Årsta IP 2
P12 Kompisligan A1
10:00 Märsta IK P05 - Bälinge IF P05 Midgårdsvallen 2
11:00 FC Arlanda P06 Grön - Vaksala SK Vit Midgårdsvallen Konstgräs
16:30 Storvreta IK P05:blå - Danmarks IF P05 Röd Skogsvallens IP 3
P12 Kompisligan A2
12:35 IFK Uppsala - Alsike IF P05 Gul Österängens IP
P12 Kompisligan G1
10:30 Almunge IK P05 - Riala GoIF Gullhagens IP 1
11:00 Lohärads IF Röd - Rådmansö SK P12 Björkhaga IP 2
11:30 Olands FF P05 röd - BKV Norrtälje Korsängens IP 3
13:30 Hallsta IK - Rimbo IF P05 Sparbankens IP 2
P12 Kompisligan G2
13:00 Månkarbo/Ullfors IK P05 - Strömsbergs IF P 05/06 Tallparken 2
P12 Kompisligan G3
11:00 Rasbo IK P05 - Gamla Upsala SK P05 Rasbo IP 2
P12 Kompisligan G4
12:30 Åsunda IF P05 - FC Arlanda P05 Vit Borgvallen 2
P12 Kompisligan G5
09:15 Upsala IF Röd - UNIK P05 röd Ekebydalen IP Konstgräs
12:00 Enköpings SK UK P05 Grön - Fanna BK P05 Vit Enavallen teknikcenter
12:00 Sunnersta AIF P05 Grön - Alsike IF P05 Svart Granebergs IO 2
P12 Kompisligan G6
09:15 IF VP Uppsala Blå - Alsike IF P05 Vit Ekebydalen IP Konstgräs
10:00 Sunnersta AIF P05 Svart - Funbo IF P05 Granebergs IO 2
11:00 Knivsta IK P05 Vit - Danmarks IF P05 Vit Engvallen IP 2
13:00 IK Sirius FK P05 Svart - Sigtuna IF FK Vit Fyrisfjäderns IP 1
P11 Kompisligan A1
10:00 Fjärdhundra SK P06 - IK Sirius FK P06 Vit Mellevi IP 2
P11 Kompisligan A2
11:00 FC Arlanda P06 Vit - Bälinge IF P06 Gul Midgårdsvallen 2
P11 Kompisligan G1
11:00 Ullfors/Månkarbo IF - Östhammars SK P11 Ringvallen 1
P11 Kompisligan G2
11:00 BKV Norrtälje P06 Röd 2 - Knutby IF 06/07 Norrtälje Sportcentrum 4
P11 Kompisligan G3
11:00 Märsta IK P06 Svart - Rimbo IF P06/07 Midgårdsvallen 2
12:45 Håbo FF P06:Blå - BKV Norrtälje P06 Röd 1 Futurum 2
P11 Kompisligan G4
10:30 Åsunda IF P06 - Lagunda AIK P06 Borgvallen 2
13:30 Enköpings SK UK P06 Svart - Fanna BK P06 Svart Enavallen teknikcenter
14:00 Håbo FF P06:Grön - IK Nordia Röd Futurum 2
P11 Kompisligan G5
09:00 Håbo FF P06:Röd - Sunnersta AIF P06 Svart Futurum 2
16:00 SK Wigör P06 - Sigtuna IF FK Blå Odensala IP 2
P11 Kompisligan G6
11:00 Upsala IF Vit - SK Iron P06 Vit Ekebyvallen IP 3
14:00 Storvreta IK P06:blå - IK Sirius FK P06 S Skogsvallens IP 3
15:00 Vaksala SK Gul 2 - Bälinge IF P06 Svart Årsta IP Konstgräs
P11 Kompisligan G7
09:45 Upsala IF Svart 1 - Rosersbergs IK Blå Stenhagens IP Konstgräs
10:15 Håbo FF P06:Vit - BKV Norrtälje P06 Blå Futurum 2
11:30 Alsike IF P06 Gul - Sunnersta AIF P06 Grön Alsike Konstgräs
13:50 IFK Uppsala - Vaksala SK Svart Österängens IP
P11 Kompisligan G8
10:00 SK Iron P06 Blå - Unik FK J Björkvallen 3
11:30 Håbo FF P06:Svart - Danmarks IF P06 Röd Futurum 2
15:00 IF VP Uppsala P06 - Storvreta IK P06:vit Ekebydalen IP 4
P10 Kompisligan A1
10:00 Hagby IK P07 Svart - Alsike IF P07 Hagby IP 2
11:30 Gamla Upsala SK P07 svart - Upsala IF FB 2 Yrsa IP 3
13:00 BKV Norrtälje Röd - Vaksala SK Svart Norrtälje Sportcentrum 5
P10 Kompisligan A2
15:00 BKV Norrtälje Blå - SK Iron P07 Norrtälje Sportcentrum 4
P10 Kompisligan G1
10:00 Gimo IF FK P10 - Funbo IF P06/07 Idrottsgården 4
P10 Kompisligan G2
11:00 Bälinge IF P07 Svart - Strömsbergs IF P07/08 Bälinge IP 4
P10 Kompisligan G3
14:00 Roslagsbro IF - Rimbo IF P06/07 Vårlyckan 4
P10 Kompisligan G4
13:00 SK Wigör P06/07 - Sigtuna IF FK Vit Odensala IP 2
P10 Kompisligan G5
10:00 Knarrbacken FC 07 Lejon - Morgongåva SK P07 Gröna Dalens IP 5
13:00 Hagby IK P07 Röd - Vaksala SK Vit Hagby IP 2
P10 Kompisligan G6
10:00 Unik FK P07 röd - Håbo FF P07:Röd Valsätra Konstgräs
12:30 Knivsta IK Svart - Knarrbacken FC 07 Pantrar Engvallen IP 2
P10 Kompisligan G7
10:00 Sunnersta AIF P07 Svart - IFK Uppsala Blå Granebergs IO 2
11:00 Vaksala SK Svart - Unik FK P07 blå Årsta IP 4
P10 Kompisligan G8
11:00 Skyttorps IF - IK Sirius FK P07E Örvallen 2
12:00 Sunnersta AIF P07 Grön - Storvreta IK P07:röd Granebergs IO 2
F14-16 Kompisligan G1
11:00 Bälinge IF F01/02 - Tierps IF 14/16 Bälinge IP Konstgräs
11:30 Östhammars SK F02/03 - Ålands United F03/02 Östhammars IP 1
13:30 Olands FF F02/03 - Österlövsta FF Korsängens IP 1
F14-16 Kompisligan G2
13:00 Håbo FF F03 - Bälinge IF F03 Björkvallen 1
14:00 Enköpings SK UK F03 Grön - SK Iron F03 Korsängen B
16:30 Knivsta IK J - Fanna BK F14-16 Svart Engvallen IP 1
F14-16 Kompisligan G3
11:30 Rosersbergs IK - Håbo FF J Råbergsvallen Konstgräs
16:00 Alsike IF F14-16 - Vaksala SK Furuvallen 1
F13-14 Kompisligan A
09:30 Gamla Upsala SK F04 - Börje SK F04 Yrsa IP 1
10:00 Vaksala SK - Knivsta IK F03/04 Årsta IP Konstgräs
15:00 Unik FK F04 - Håbo FF F04 Valsätra Konstgräs
F13-14 Kompisligan G1
10:00 Olands FF F04 - SK Iron F03 Korsängens IP 1
F13-14 Kompisligan G2
15:00 IF VP Uppsala - Heby/Morgongåva SK Ekebydalen IP Konstgräs
F13-14 Kompisligan G3
15:00 Sunnersta AIF F04 Grön - Storvreta IK F04:vit Granebergs IO 1
F13-14 Kompisligan G4
11:30 Vaksala SK - Funbo IF F04 Årsta IP 2
16:30 Upsala IF F0304 Vit - Östervåla/Tärnsjö IF Ekebydalen IP Konstgräs
F12 Kompisligan G1
10:00 Gamla Upsala SK F05 - IF VP Uppsala Yrsa IP 3
11:00 Tobo-Örbyhus/IK Rex F05 - Bälinge IF F05 Ottarsborg 3
F12 Kompisligan G2
13:50 IFK Uppsala - Håbo FF F05 Österängens IP
15:30 Alsike IF F05 - Enköpings SK UK F05 Alsike Konstgräs
F12 Kompisligan G3
09:45 Unik FK F05 - Knivsta IK F05 Valsätra Konstgräs
11:00 Rimbo IF F12 - Vaksala SK Gul IP Arkadien 2
13:00 Brottby SK - Sunnersta AIF F05 Grön Össeby IP 11
F11 Kompisligan G1
11:00 Roslagsbro IF 1 - Rosersbergs IK Röd Vårlyckan 2
14:30 SK Wigör F06/07 - Rimbo IF F06 Odensala IP 2
15:30 Alsike IF F06 Svart - Brottby SK Alsike Konstgräs
F11 Kompisligan G4
11:00 Gamla Upsala SK F06 - SK Iron F06 Vit Yrsa IP 4
F11 Kompisligan G5
15:00 SK Iron F06 - Gimo IF FK F 06 Blå Björkvallen 3
F10 Kompisligan G1
10:00 Olands FF F06/07 - Gamla Upsala SK F07 Korsängens IP 2
F10 Kompisligan G2
14:30 Månkarbo/Ullfors IK - Bälinge IF F07 Svart Tallparken 2
F10 Kompisligan G3
10:00 Heby AIF F07 - Fjärdhundra SK F06-07 Tegelvallen Konstgräs
15:00 Enköpings SK UK F07 - Vaksala SK Svart Enavallen teknikcenter
F10 Kompisligan G4
16:30 Håbo FF F07:Röd - IK Sirius FK F07 Futurum 2
F10 Kompisligan G5
15:00 Storvreta IK F07:United - Funbo IF F06/07 Skogsvallens IP 3
Divison 2 damer Mellersta Svealand
16:00 Fanna BK - Bälinge IF Fanna IP A-plan
16:00 Gimo IF FK - IFK Västerås FK Idrottsgården
16:00 Rimbo IF - Forsby FF IP Arkadien 2