Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Matcher 2017-05-25
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
19:00 Örgryte IS FF - IFK Värnamo Gamla Ullevi
Div 1 Södra, herrar
16:00 Skövde AIK - Oskarshamns AIK Södermalms IP
Div 2 Norrland, herrar
14:00 IFK Timrå - Täfteå IK Timrå IP Konstgräs
14:00 Valbo FF - Bodens BK FF Åbyvallen
15:00 Hudiksvalls Förenade FF - Anundsjö IF Glysis Sparbanken Arena
15:00 IFK Östersund - Bollnäs GIF FF Jämtkraft Arena
16:00 Gällivare Malmbergets FF - Söderhamns FF Tallbacka IP Gv
16:00 Skellefteå FF - Piteå IF FF Electrolux Home Arena
17:00 Härnösands FF - Morön BK Högslättens IP
Div 2 Norra Svealand, herrar
13:00 FC Gute - IFK Aspudden-Tellus Gutavallen
14:00 Skiljebo SK - Karlslunds IF HFK Hamre 1
16:00 Gamla Upsala SK - Eskilstuna City FK Gamlis IP
17:00 Karlbergs BK - Strömsbergs IF Stadshagens IP 1
Div 2 Södra Svealand, herrar
14:30 Södertälje FK - Värmbols FC Södertälje Fotbollsarena
15:00 Huddinge IF - IK Sleipner Källbrinks IP 1
15:00 IFK Kumla - Boo FK Kumla IP
16:00 IF Sylvia - Värmdö IF Östgötaporten
16:00 Motala AIF FK - FC Linköping City Idrottsparken Motala A
Div 2 Norra Götaland, herrar
15:00 Vårgårda IK - FBK Karlstad Tånga Hed A-plan
16:00 Nordvärmland FF - Skoftebyns IF Nyvallen
17:00 Karlstad BK - IK Gauthiod Våxnäs IP
Div 2 Östra Götaland, herrar
15:00 Nybro IF - Kvarnby IK Victoriavallen
15:00 Vimmerby IF - IFK Berga Skobes Arena, konstgräs
Div 2 Västra Götaland, herrar
14:00 Eskilsminne IF - Vinbergs IF Harlyckans IP 1
14:00 Ullareds IK - Hittarps IK Hedevi
15:00 Höganäs BK - Assyriska Turabdin IK Höganäs Sportcenter A-plan
Div 3 Norra Norrland, herrar
14:00 Notvikens IK - Kiruna FF Tunavallen
14:00 Sandviks IK - Sunnanå SK Sandviks IP
14:00 Umeå FC Akademi - Hemmingsmarks IF Nolia 1
15:00 Hedens IF - IFK Umeå Boden Arena
16:30 Gimonäs Umeå IF - Storfors AIK Ålidhem Arena 1
Div 3 Mellersta Norrland, herrar
14:00 Alsens IF - Frösö IF Krokoms Sportcentrum
14:00 Tandsbyns FK - Björna IF Tandsbyn Nya IP
Div 3 Södra Norrland, herrar
14:00 Iggesunds IK - Säters IF FK Movallen
Div 3 Södra Svealand, herrar
19:30 Spårvägens FF - Ängby IF Skarpnäcks SF 3
Div 3 Västra Svealand, herrar
14:00 Säffle FF - FK Bosna 92 Sporthälla IP A-plan
Div 3 Nordöstra Götaland, herrar
14:00 Smedby AIS - IK Tord Mirum Arena
16:00 Myresjö/Vetlanda FK - Hjulsbro IK Vitalavallen
Div 3 Nordvästra Götaland, herrar
13:00 Älvsborg FF - Trollhättans BoIS Påvelund 1 Konstgräs
19:00 IK Virgo - Lärje-Angereds IF Mossens IP 1 Gräs
Div 3 Mellersta Götaland, herrar
14:00 Alingsås IF FF - Hestrafors IF Mjörnvallen, A-plan
14:00 Götene IF - Holmalunds IF Alingsås Västerby IP A-plan
16:00 IFK Tidaholm - Gerdskens BK Tidavallen A-plan
Div 3 Sydöstra Götaland, herrar
14:00 FK Älmeboda/Linneryd - Ronneby BK Linneryds IP
14:00 Saxemara IF - Kalmar AIK FK Hejan Saxemara
14:00 Älmhults IF - Rydaholms GoIF Älmekulla
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
14:00 Laholms FK - Kågeröds BoIF Glänninge Park
18:00 Snöstorp Nyhem FF - Glumslövs FF Skedalaheds IP
Div 3 Södra Götaland, herrar
14:00 Hyllie IK - Hörby FF Hyllie IP A-plan
19:30 Bjärreds IF - IF Lödde Borgeby IP A-plan
Damallsvenskan
14:00 Vittsjö GIK - Djurgårdens IF FF Vittsjö IP A-plan
15:00 Hammarby IF FF - IF Limhamn Bunkeflo Zinkensdamms IP 1
19:00 FC Rosengård - KIF Örebro DFF Malmö IP
19:00 Kristianstads DFF - Piteå IF DFF Vilans IP A-plan
Elitettan
14:00 IF Böljan - AIK Falcon Alkoholfri Arena
15:00 Assi IF - Umeå IK FF Billerud Kornäs Arena
15:00 IK Uppsala Fotboll - Mallbackens IF Sunne Lötens IP Konstgräs
Div 1 Norrland, damer
14:00 AFC Luleå - Team TG FF Skogsvallen
15:00 Morön BK - IFK Timrå Skogsvallen IP
15:00 Själevads IK - Sunnanå SK Själevads IP A-Plan
15:00 Storfors AIK - Mariehem SK Hedens IP Storfors
15:00 Umedalens IF - IFK Östersund Umedalens IP
Div 1 Norra Svealand, damer
14:00 Gustafs GoIF - Täby FK Morbyvallen
Div 1 Mellersta Götaland, damer
14:00 Vadstena GIF - Jitex Mölndal BK Kungsvalla IP
Div 1 Norra Götaland, damer
15:00 QBIK - Orust FC Tingvalla IP
16:00 IK Rössö Uddevalla - Töcksfors IF Rimnersvallen
Svenska Cupen omg. 1-3, damer
12:00 P18 IK - Boo FF Visborgsvallen A plan
U19 Allsvenskan Norra
12:00 FC Djursholm - GIF Sundsvall Djursholms IP 2
17:00 Vasalunds IF - AIK Skytteholms IP 1
U19 Allsvenskan Södra
13:00 Halmstads BK - Lunds BK Halmstad Arena
13:00 IF Elfsborg - Falkenbergs FF Borås Arena, Borås
U19 Div.1 Norra Götaland
13:00 IFK Norrköping FK - Vänersborgs FK Östgötaporten
14:00 Husqvarna FF - Degerfors IF Zinkensdamm - Konstgräs
U19 Div.1 Södra Götaland
14:00 BK Olympic - Örgryte IS FF Lindängens IP, Malmö A-plan
14:00 Kristianstad FC - IFK Värnamo Vilans IP
U17 Allsvenskan Södra
16:00 Örebro SK FK - Trelleborgs FF Behrn Arena
U17 Div.1 Norra Götaland
14:00 Degerfors IF - Athletic FC Eskilstuna Stora Valla
14:00 Norrby IF - Åtvidabergs FF Ramnavallen
U17 Div.1 Södra Norrland
14:00 Ljusdals IF - Söderhamns FF Erik Hamréns plan
U16 Nationell Grupp 1
12:00 Gideonsbergs IF (U16) - IK Frej Täby (U16) Önsta IP A
12:15 Hammarby IF FF (U16) - IFK Lidingö FK (U16) Kärrtorps IP 2
19:00 BKV Norrtälje (U16) - Älvsjö AIK FF (U16) Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
U16 Nationell Grupp 2
14:00 Djurgårdens IF FF (U16) - Athletic FC Eskilstuna (U16) Hjorthagens IP 1
14:00 FC Djursholm (U16) - Syrianska FC (U16) Djursholms IP 2
19:30 Assyriska FF (U16) - Vasalunds IF (U16) Geneta Sportfält
U16 Nationell Grupp 3
14:00 Jönköpings Södra IF (U16) - Degerfors IF/Ungdom (U16) Jordbrovallen
14:00 Karlslunds IF HFK (U16) - IF Elfsborg (U16) Karlslund Arena
15:00 FBK Karlstad (U16) - BK Forward (U16) Örsholmens IP
U16 Nationell Grupp 4
13:20 IK Zenith (U16) - Örgryte IS FF (U16) Hovgårdsvallen 2 Konstgräs(Bjurforsplanen)
14:00 IK Oddevold (U16) - Stenungsunds IF (U16) Thordengården
14:45 Halmstads BK (U16) - BK Häcken (U16) Halmstad Arena
15:00 Onsala BK (U16) - IFK Göteborg (U16) Rydets IP A-plan
18:30 GAIS (U16) - Vänersborgs FK (U16) Gaisgården 2 Konstgräs 1
U16 Nationell Grupp 5
11:30 Kristianstad FC (U16) - Östers IF (U16) Vilans IP
13:00 Trelleborgs FF (U16) - Helsingborgs IF (U16) Vångavallen, Trelleborg
14:00 IF Limhamn/Bunkeflo (U16) - Kalmar FF (U16) Brovallen, Bunkeflostrand
15:00 Malmö FF (U16) - Husie IF (U16) Malmö Stadionområdet