Matcher idag - Södermanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2013-04-28
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
17:00 Assyriska FF - IFK Värnamo 3 - 0 Södertälje Fotbollsarena
Div 3 Västra Svealand, herrar
17:00 IFK Eskilstuna - Kungsör BK 3 - 2 Tunavallen
U19 div.1 Södra Svealand
12:00 Eskilstuna City FK - Spårvägens FF 4 - 1 Årby IP
U17 div.1 Södra Svealand
12:00 Assyriska FF - Huddinge IF 9 - 0 Södertälje Fotbollsarena
14:00 IFK Eskilstuna - Tullinge Triangel Pojkar FK 0 - 4 Tunavallen
Division 2 Södra Svealand Damer
17:00 IFK Nyköping 2 - DFK Värmbol 3 - 7 Folkungavallen
17:00 Åkers IF - Hällbybrunns IF 1 - 2 Toresunds IP
P15 Regional Norra
10:45 Assyriska FF (P15) - Skiljebo SK (P15) 3 - 0 Geneta sportfält
13:00 Syrianska FC (P15) - IFK Uppsala (P15) 7 - 0 Brunnsängs IP
Div 4 Herrar
15:00 Syrianska BoIS - Malmköpings IF 1 - 2 Brunnsängs Idrottsplats
Div 5 Herrar Svart
13:00 Järna SK 2 - Tystberga GIF 5 - 2 Geneta IP
Div 6 Östra Herrar
13:00 Stallarholmens SK 2 - Fogdö IF 2 - 1 Toresunds IP
16:00 New Mill Indians SK - Nykvarns SK 1 - 0 Nykvarns IP
Div 6 Norra Herrar
17:00 Triangelns IK 2 - Östermalms IS 2 - 1 Triangelborg
18:30 Torshälla-Nyby IS 2 - Al Salam SK 4 - 7 Torshargs Idrottsplats
Div 6 Västra Herrar
14:00 Bie GoIF - Katrineholms AIK 3 - 2 Kurortsvallen
Div 6 Södra Herrar
13:00 Hargs BK 2 - Stigtomta IF 0 - 2 Rosvalla IP
17:00 Trosa-Vagnhärad SK 2 - IK Tun 2 4 - 2 Häradsvallen-konstgräs
Div 7 Norra Herrar
15:00 Jäders IF - Ärla IF 2 5 - 3 Kungsvallen
19:00 VoIF Diana - IF Verdandi 2 4 - 5 Tunavallen
Div 7 Syd-Östra Herrar
14:00 Stjärnhovs IK - Nykvarns SK 2 3 - 1 Hagstumosse IP K
Div 3 Damer
15:00 Triangelns IK - Hargs BK 3 - 1 Triangelborg
17:00 IK Viljan Strängnäs - IK Tun 0 - 7 Vasavallen konstgräs
Div 4 Damer
11:00 IK Viljan Strängnäs 2 - Valla IF 2 - 4 Vasavallen konstgräs
12:30 Trosa-Vagnhärad DFF - Kvicksunds SK 7 - 0 Häradsvallen-konstgräs
Div 5 Damer
15:00 Trosa-Vagnhärad DFF - Vingåkers IF 11 - 3 Häradsvallen-konstgräs
Junior Herrar
17:00 Eskilstuna Södra FF - Järna SK 3 - 1 Skogsängens IP
Pojkar 16
19:00 Katrineholms AIK - Eskilstuna City FK 0 - 6 Backavallen
Pojkar 14 kvalificerande
14:00 IK Viljan Strängnäs - Södertälje FK 2 - 2 Vasavallen konstgräs
Pojkar 14 undergrupp svart
17:30 Syrianska FC P00 - Nykvarns SK (div 4) 5 - 0 Geneta Sportfält
Pojkar 14 undergrupp gul
11:30 Triangelns IK-2 - Södertälje FK-2 9 - 0 Triangelborg
13:00 Runtuna IK/IFK Nyköping - IFK Eskilstuna P00 0 - 17 Rosvalla IP
17:00 Banadir IK - Oxelösunds IK 0 - 8 Backavallen
Pojkar 13 svart
09:00 Betnahrin Suryoye IK - Nykvarns SK 1 0 - 8 Geneta IP
15:30 Nyköpings BIS Röd - Nyköpings BIS Blå 7 - 0 Rosvalla IP
17:00 Gnesta FF - Assyriska FF 3 - 11 Skillingavallen
17:00 Oxelösunds IK-1 - Syrianska FC 2 3 - 3 Ramdalens IP Konstgräsplan
Pojkar 13 gul
17:00 Kvicksunds SK - Syrianska Eskilstuna IF 2 - 1 Kvicksunds Idrottsplats
Pojkar 13 röd
17:00 Syrianska FC 3 - Trosa-Vagnhärad SK blå 2 - 4 Brunnsängs Idrottsplats
Pojkar 13 vit
11:30 Katrineholms SK FK - Hälleforsnäs IF 3 - 5 Backavallen
Pojkar 12 gul
11:00 Eskilstuna City FK P02 - Hälleforsnäs IF 5 - 1 Hammargärdet
13:00 Eskilstuna City FK blå - Hällbybrunns IF vit 0 - 2 Årby IP
15:00 BK Sport Svart - Kvicksunds SK 8 - 0 Ekängens IP
17:00 Torshälla-Nyby IS Grön - Värmbols FC 0 - 12 Torshargs Idrottsplats
Pojkar 11 Östra A
11:20 Södertälje FK Blå-2 - Syrianska FC 1 Brunnsängs IP
Pojkar 11 Östra B
09:00 Södertälje FK Blå-3 - IFK Mariefred Blå Brunnsängs IP
09:00 Södertälje FK Vit-1 - Södertälje FK Röd-2 Brunnsängs IP
10:10 Södertälje FK Vit-2 - IK Viljan Strängnäs Röd Brunnsängs IP
13:00 Enhörna IF - Syrianska FC 2 Friluftsgården, Enhörna
Pojkar 10 Östra B
Järna SK Lag 2 - IFK Mariefred Vit
11:20 Södertälje FK Blå-2 - Pershagens SK Brunnsängs IP
14:15 IK Viljan Strängnäs Vit - Järna SK Larslunda IP
Pojkar 10 Östra A
10:10 Södertälje FK Vit-1 - Assyriska FF P03 Brunnsängs IP
13:00 IK Viljan Strängnäs Blå - Södertälje FK Blå-1 Larslunda IP
Regional Flickor 16-17
12:30 Barkarö SK - ÖSK Söder 0 - 6 Wenströmska IP
15:00 Västerås BK 30 - DFK Värmbol 1 - 0 Ringvallen 2
Flickor Division 2
15:00 IFK Mariefred (9-manna) - Nykvarns SK 0 - 6 Hammarängen
15:00 IFK Nyköping F99 - Triangelns IK 0 - 3 Rosvalla IP
Flickor Division 3
10:30 Trosa-Vagnhärad SK - DFK Värmbol 0 - 1 Häradsvallen-konstgräs
15:00 Torshälla-Nyby IS (9-manna) - Kvicksunds SK (9-manna) 3 - 0 Torshargs Idrottsplats
Flickor Division 4
12:00 Hällbybrunns IF - Nykvarns SK 3 - 2 Gustavsborgs IP
13:00 IFK Mariefred - Nyköpings BIS 0 - 3 Hammarängen
Flickor Division 5 svart
10:00 Hällbybrunns IF - Triangelns IK 2 - 1 Gustavsborgs IP
13:00 Torshälla-Nyby IS - Södertälje FK 0 - 3 Torshargs Idrottsplats
Flickor Division 5 gul
11:00 Oxelösunds IK - Hargs BK 0 - 3 Ramdalens IP Konstgräsplan
17:00 Nyköpings BIS - Trosa-Vagnhärad SK 3 - 1 Rosvalla IP
18:00 Järna SK - IK Tun 0 - 1 Nykvarns IP
Pojkar Division 1/2
15:00 Katrineholms SK FK (div 2) - Nykvarns SK 3 - 9 Backavallen
Pojkar Division 3
10:30 Kvicksunds SK - IK Viljan Strängnäs 3 - 2 Kvicksunds Idrottsplats
Träningsmatcher SöFF Domarklubb
12:30 New Mill Indians SK P01 - Södertälje FK P00-1 4 - 0 Nykvarns IP