Spelprogram - Svenska Cupen omg. 1-2, herrar

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2016-05-17 20:00 Sollentuna FF - Vasalund IF 2 - 1 100 Sollentunavallen 1
2016-06-01 19:00 FC Rosengård 1917 - FC Höllviken 2 - 4 75 Rosengårds IP A-plan
2016-06-01 19:00 Onsala BK - Västra Frölunda IF 4 - 1 Rydets IP
2016-06-08 19:00 Huddinge IF - Enskede IK 4 - 6 e.s. 160 Källbrinks IP 1
2016-06-08 19:00 Åby IF - Nyköpings BIS 0 - 5 125 Åby IP
2016-06-14 19:00 IS Halmia - Landskrona BoIS 1 - 4 Örjans Vall
2016-06-15 19:00 Gnosjö IF - Assyriska Turabdin IK 4 - 2 Töllshov
2016-06-15 19:00 Grebbestads IF - Qviding FIF 3 - 1 215 Siljevi 1 11-manna
2016-06-15 19:30 Procyon BK - Gamla Upsala SK 0 - 4 155 Stenhagens IP
2016-06-15 19:30 Kållered SK - Utsiktens BK 1 - 5 328 Kållered Sportcenter 1
2016-06-21 19:00 Dalhem IF - IF Brommapojkarna 1 - 3 320 Dalhem IP
2016-06-22 19:00 Ytterhogdals IK - Team TG FF 7 - 1 Svedjevallen
2016-06-27 19:00 Enhörna IF - Västerås SK FK 2 - 3 Friluftsgården, Enhörna
2016-07-28 19:00 IK Klockaretorpet - Smedby AIS 0 - 1 105 Klockaretorpsplanen
2016-07-28 19:00 IFK Fjärås - Torslanda IK 2 - 3 150 Ögärdets IP
2016-08-02 18:30 Österlen FF - Kristianstad FC 0 - 2 Skillinge IP
2016-08-02 19:00 IF Viken - SK Sifhälla 3 - 2 350 Rösvallen
2016-08-02 19:00 IFK Tidaholm - Lidköpings FK 0 - 1 200 Tidavallen A-plan
2016-08-02 19:00 Vimmerby IF - Oskarshamns AIK 0 - 4 457 Skobes Arena, konstgräs
2016-08-03 18:30 Härnösands FF - IFK Luleå 0 - 4 298 Högslättens IP
2016-08-03 18:30 Ronneby BK - Växjö BK 1 - 2 85 Brunnsvallen
2016-08-03 19:00 Kubikenborgs IF - Söderhamns FF 0 - 1 85 Kubikenborgs IP
2016-08-03 19:00 Arameisk-Syrianska IF - Akropolis IF 4 - 2 317 Brunna IP 1
2016-08-03 19:00 Sandvikens IF - IK Brage 3 - 0 768 Jernvallen
2016-08-03 19:00 Karlstad BK - BK Forward 3 - 2 254 Våxnäs IP
2016-08-03 19:00 Vänersborgs IF - Vänersborgs FK 0 - 1 980 Vänersvallen Nord Konstgräs
2016-08-03 19:00 IFK Falköping FF - IK Gauthiod 0 - 2 189 Odenplan B-plan
2016-08-03 19:00 Myresjö/Vetlanda FK - Östers IF 0 - 5 485 Myrvalla
2016-08-03 19:00 Eskilsminne IF - IFK Hässleholm 1 - 2 e.f. Harlyckans IP 1
2016-08-03 19:00 IFK Trelleborg FK - Torns IF 7 - 8 e.s. Vångavallen, Trelleborg A-plan
2016-08-03 20:00 IFK Haninge - BKV Norrtälje 3 - 4 e.f. Torvalla IP 3
2016-08-03 20:00 Täby FK - Boo FK 3 - 2 Tibblevallen (Täby SC 1)
Omgång 2
2016-08-24 18:00 Vinnaren i match IF Viken - SK Sifhälla möter Degerfors IF IF Viken - Degerfors IF 0 - 9 658 Rösvallen
2016-08-24 18:00 Vinnaren i match Härnösands FF - IFK Luleå möter AIK IFK Luleå - AIK 0 - 2 2 247 Skogsvallen
2016-08-24 18:00 Nyköpings BIS - Athletic FC United 2 - 1 216 Rosvalla Stadion
2016-08-24 18:00 Ytterhogdals IK - Syrianska FC 6 - 4 e.s. 340 Svedjevallen
2016-08-24 18:00 Torslanda IK - IFK Värnamo 0 - 2 Torslandavallen 1 Gräs
2016-08-24 18:00 Gnosjö IF - Helsingborgs IF 0 - 4 1 409 Töllshov
2016-08-24 18:00 Grebbestads IF - Kalmar FF 0 - 3 700 Siljevi
2016-08-24 18:15 Lidköpings FK - Trelleborgs FF 0 - 2 527 Framnäs IP A-plan
2016-08-24 18:30 Vinnaren i match Karlstad BK - BK Forward möter Örebro Karlstad BK - Örebro 0 - 4 1 048 Tingvalla IP
2016-08-24 18:30 Onsala BK - Ängelholms FF 0 - 6 Rydets IP A-plan
2016-08-24 19:00 Smedby AIS - Djurgården 1 - 5 1 500 Mirum Arena
2016-08-24 19:00 Vinnaren i match Kubikenborgs IF - Söderhamns FF möter Gefle IF FF Söderhamns FF - Gefle IF FF 0 - 1 1 018 Helsingehus Arena
2016-08-24 19:00 Vinnaren i match Sandvikens IF - IK Brage möter Åtvidabergs FF Sandvikens IF - Åtvidabergs FF 1 - 2 1 070 Jernvallen 1 Konstgräs
2016-08-24 19:00 Enskede IK - IK Sirius FK 0 - 3 450 Enskede IP 1
2016-08-24 19:00 Vinnaren i match Arameisk-Syrianska IF - Akropolis möter Assyriska FF Arameisk-Syrianska IF - Assyriska FF 3 - 0 660 Brunna IP 1
2016-08-24 19:00 IF Brommapojkarna - Frej Täby 4 - 2 150 Grimsta IP 1
2016-08-24 19:00 Östers IF - GAIS 0 - 3 870 Myresjöhus Arena 1
2016-08-24 19:00 Utsiktens BK - Falkenbergs FF 0 - 4 140 Ruddalen 1 Konstgräs
2016-08-24 19:00 Vinnaren i match Vänersborgs IF - Vänersborgs FK möter Jönköpings Södra IF Vänersborgs FK - Jönköpings Södra IF 2 - 0 Vänersvallen Nord Konstgräs
2016-08-24 19:00 Vinnaren i match Ronneby BK - Växjö BK möter BK Häcken Växjö BK - BK Häcken 1 - 11 728 Sportfältet Teleborg Konstgräs
2016-08-24 19:30 Gamla Upsala SK - Hammarby 1 - 2 3 196 Studenternas IP 1
2016-08-24 20:00 Västerås SK FK - IFK Norrköping FK 0 - 4 3 621 Solid Park Arena
2016-08-24 20:00 Vinnaren i match Täby FK - Boo FK möter Dalkurd Täby FK - Dalkurd 0 - 2 620 Tibblevallen (Täby SC 1)
2016-08-25 17:30 FC Höllviken - Örgryte IS FF 1 - 2 e.f. Höllvikens IP
2016-08-25 18:00 Torns IF - Varbergs BoIS FC 1 - 3 Tornvallen, Stångby A-plan
2016-08-25 18:15 Vinnaren i match Österlen FF - Kristianstad FC möter Ljungskile SK Kristianstad FC - Ljungskile SK 6 - 5 e.s. 335 Kristianstads IP A-plan
2016-08-25 18:15 Vinnaren i match IFK Falköping FF - IK Gauthiod möter IF Elfsborg IK Gauthiod - IF Elfsborg 0 - 7 1 423 Lunnevi IP A-plan
2016-08-25 19:00 Vinnaren i match IFK Haninge - BKV Norrtälje möter GIF Sundsvall BKV Norrtälje - GIF Sundsvall 1 - 0 1 012 Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2016-08-25 19:00 Landskrona BoIS - Malmö FF 3 - 1 5 125 Landskrona IP
2016-08-25 19:00 IFK Hässleholm - Halmstad 0 - 4 Österås IP A-plan
2016-09-06 19:00 Sollentuna FF - Östersunds FK 0 - 2 Sollentunavallen 1
2016-10-13 18:30 Oskarshamns AIK - IFK Göteborg 0 - 6 1 223 Arena Oskarshamn