Tipselitläger för U20 på Bosön

36 spelare mellan födda mellan 1998 och 2000 är uttagna för tipselitläger på Bosön mellan 23 och 26 november. Tränarna på lägret är Ulf Kristiansson, Pia Sundhage, Anders Johansson och Lisa Dahlkvist.

Träningstider i Vinnarhallen:

Torsdag 23 november 1430-1600
Fredag 24 november 1400-1600 (internmatch)
Lördag 25 november 1000-1200
Söndag 26 november 0900-1100

Namn Förening Född WU19 Mål WU17 Mål Futsal WU17 Mål
Samantha Ammanuel 8 AIK Fotboll AB 19981215 0 0 2 0 0 0
Linnéa Berger Mallbackens IF Sunne 19980813 1 0 1 0 0 0
Wilma Borr Hertzöga BK 20001220 0 0 0 0 0 0
Paulina Byström Sundsvalls DFF 19990219 0 0 0 0 0 0
Jonna Dahlberg KIF Örebro DFF 20000613 3 0 0 0 0 0
Edina Filekovic 9 FC Rosengård 19981231 4 0 14 2 0 0
Minda Forsblom IF Limhamn Bunkeflo 20000317 0 0 2 0 3 1
Josefin Harrysson FC Rosengård 20000303 0 0 0 0 0 0
Selina Henriksson Umeå IK FF 19980817 14 0 0 0 0 0
Cornelia Kapocs Kungsbacka DFF 20000713 0 0 15 3 0 0
Cassandra Korhonen 1 Västerås BK 30 19980101 0 0 11 9 0 0
Elisa Lang Nilsson IF Limhamn Bunkeflo 20000126 0 0 0 0 0 0
Elina Lenir IF Limhamn Bunkeflo 20000501 0 0 12 3 0 0
Fanny Linderoth Jitex Mölndal BK 20000306 0 0 0 0 0 0
Linnea Lindström Umeå IK FF 19990329 0 0 0 0 0 0
Alice Magnusson 6 IF Limhamn Bunkeflo 19980819 2 0 0 0 0 0
Zabibu Nduwimana Umeå IK FF 19990501 0 0 0 0 0 0
Amanda Nildén AIK Fotboll AB 19980807 9 0 14 1 0 0
Elin Nilsson Växjö DFF 20000321 0 0 1 0 0 0
Freja Olofsson KIF Örebro DFF 19980524 6 1 8 1 0 0
Beatrice Persson Holmalunds IF Alingsås 20000307 0 0 9 2 0 0
Matilda Plan 4 Eskilstuna United DFF 19980731 3 0 4 0 0 0
Anna Plantin FC Rosengård 20000801 0 0 3 0 0 0
Rubi Reid Jansson AIK Fotboll AB 20001122 0 0 11 0 0 0
Ebba Ronquist P18 IK 20000220 0 0 13 0 0 0
Josefine Rybrink 10 Kungsbacka DFF 19980119 15 0 13 0 0 0
Alva Selerud Linköpings FC 20000303 0 0 0 0 0 0
Jenny Stadin Kvarnsvedens IK 19990803 0 0 2 0 0 0
Ida Strömblad Kungsbacka DFF 19980611 12 2 16 4 0 0
Wilma Thörnkvist Linköpings FC 20001109 0 0 0 0 0 0
Frida Thörnqvist Tyresö FF 20000616 2 0 17 2 0 0
Elin Vaughan Asarums IF FK 20001204 0 0 0 0 0 0
Julia Welin 7 IF Limhamn Bunkeflo 20000608 0 0 13 0 0 0
Julia Wendel 5 QBIK 19990224 1 0 1 0 0 0
Linn Vickius Eskilstuna United DFF 20000403 0 0 13 0 0 0
Maja Viklander 2 Bollstanäs SK 20000714 0 0 0 0 0 0
Olivia Wänglund Selånger FK 20000222 3 1 3 0 0 0
Louise Zetterling 3 IK Uppsala Fotboll 19990303 0 0 0 0 0 0
Ronja Andersson IK Uppsala Fotboll 19990505 0 0 0 0 0 0
Moa Edrud Holmalunds IF Alingsås 20000514 1 0 7 0 0 0
Ellen Johansson 11 Bergdalens IK 19990114 2 0 8 0 0 0
Jenny Wahlén Kvarnsvedens IK 19990117 1 0 0 0 0 0
Marika Bergman Lundin Kopparbergs/Göteborg FC 19990712 3 0 0 0 0 0
Johanna Barth FC Rosengård 19991008 2 0 0 0 0 0
Alma Nygren Hammarby IF FF 19990811 2 0 4 0 0 0

Samantha Ammanuel 8

Förening
AIK Fotboll AB
Född
19981215

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Linnéa Berger

Förening
Mallbackens IF Sunne
Född
19980813

Landskamper

WU19
1 matcher (mål: 0)
WU17
1 matcher (mål: 0)

Wilma Borr

Förening
Hertzöga BK
Född
20001220

Landskamper

Paulina Byström

Förening
Sundsvalls DFF
Född
19990219

Landskamper

Jonna Dahlberg

Förening
KIF Örebro DFF
Född
20000613

Landskamper

WU19
3 matcher (mål: 0)

Edina Filekovic 9

Förening
FC Rosengård
Född
19981231

Landskamper

WU19
4 matcher (mål: 0)
WU17
14 matcher (mål: 2)

Minda Forsblom

Förening
IF Limhamn Bunkeflo
Född
20000317

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)
Futsal WU17
3 matcher (mål: 1)

Josefin Harrysson

Förening
FC Rosengård
Född
20000303

Landskamper

Selina Henriksson

Förening
Umeå IK FF
Född
19980817

Landskamper

WU19
14 matcher (mål: 0)

Cornelia Kapocs

Förening
Kungsbacka DFF
Född
20000713

Landskamper

WU17
15 matcher (mål: 3)

Cassandra Korhonen 1

Förening
Västerås BK 30
Född
19980101

Landskamper

WU17
11 matcher (mål: 9)

Elisa Lang Nilsson

Förening
IF Limhamn Bunkeflo
Född
20000126

Landskamper

Elina Lenir

Förening
IF Limhamn Bunkeflo
Född
20000501

Landskamper

WU17
12 matcher (mål: 3)

Fanny Linderoth

Förening
Jitex Mölndal BK
Född
20000306

Landskamper

Linnea Lindström

Förening
Umeå IK FF
Född
19990329

Landskamper

Alice Magnusson 6

Förening
IF Limhamn Bunkeflo
Född
19980819

Landskamper

WU19
2 matcher (mål: 0)

Zabibu Nduwimana

Förening
Umeå IK FF
Född
19990501

Landskamper

Amanda Nildén

Förening
AIK Fotboll AB
Född
19980807

Landskamper

WU19
9 matcher (mål: 0)
WU17
14 matcher (mål: 1)

Elin Nilsson

Förening
Växjö DFF
Född
20000321

Landskamper

WU17
1 matcher (mål: 0)

Freja Olofsson

Förening
KIF Örebro DFF
Född
19980524

Landskamper

WU19
6 matcher (mål: 1)
WU17
8 matcher (mål: 1)

Beatrice Persson

Förening
Holmalunds IF Alingsås
Född
20000307

Landskamper

WU17
9 matcher (mål: 2)

Matilda Plan 4

Förening
Eskilstuna United DFF
Född
19980731

Landskamper

WU19
3 matcher (mål: 0)
WU17
4 matcher (mål: 0)

Anna Plantin

Förening
FC Rosengård
Född
20000801

Landskamper

WU17
3 matcher (mål: 0)

Rubi Reid Jansson

Förening
AIK Fotboll AB
Född
20001122

Landskamper

WU17
11 matcher (mål: 0)

Ebba Ronquist

Förening
P18 IK
Född
20000220

Landskamper

WU17
13 matcher (mål: 0)

Josefine Rybrink 10

Förening
Kungsbacka DFF
Född
19980119

Landskamper

WU19
15 matcher (mål: 0)
WU17
13 matcher (mål: 0)

Alva Selerud

Förening
Linköpings FC
Född
20000303

Landskamper

Jenny Stadin

Förening
Kvarnsvedens IK
Född
19990803

Landskamper

WU17
2 matcher (mål: 0)

Ida Strömblad

Förening
Kungsbacka DFF
Född
19980611

Landskamper

WU19
12 matcher (mål: 2)
WU17
16 matcher (mål: 4)

Wilma Thörnkvist

Förening
Linköpings FC
Född
20001109

Landskamper

Frida Thörnqvist

Förening
Tyresö FF
Född
20000616

Landskamper

WU19
2 matcher (mål: 0)
WU17
17 matcher (mål: 2)

Elin Vaughan

Förening
Asarums IF FK
Född
20001204

Landskamper

Julia Welin 7

Förening
IF Limhamn Bunkeflo
Född
20000608

Landskamper

WU17
13 matcher (mål: 0)

Julia Wendel 5

Förening
QBIK
Född
19990224

Landskamper

WU19
1 matcher (mål: 0)
WU17
1 matcher (mål: 0)

Linn Vickius

Förening
Eskilstuna United DFF
Född
20000403

Landskamper

WU17
13 matcher (mål: 0)

Maja Viklander 2

Förening
Bollstanäs SK
Född
20000714

Landskamper

Olivia Wänglund

Förening
Selånger FK
Född
20000222

Landskamper

WU19
3 matcher (mål: 1)
WU17
3 matcher (mål: 0)

Louise Zetterling 3

Förening
IK Uppsala Fotboll
Född
19990303

Landskamper

Ronja Andersson

Förening
IK Uppsala Fotboll
Född
19990505

Landskamper

Moa Edrud

Förening
Holmalunds IF Alingsås
Född
20000514

Landskamper

WU19
1 matcher (mål: 0)
WU17
7 matcher (mål: 0)

Ellen Johansson 11

Förening
Bergdalens IK
Född
19990114

Landskamper

WU19
2 matcher (mål: 0)
WU17
8 matcher (mål: 0)

Jenny Wahlén

Förening
Kvarnsvedens IK
Född
19990117

Landskamper

WU19
1 matcher (mål: 0)

Marika Bergman Lundin

Förening
Kopparbergs/Göteborg FC
Född
19990712

Landskamper

WU19
3 matcher (mål: 0)

Johanna Barth

Förening
FC Rosengård
Född
19991008

Landskamper

WU19
2 matcher (mål: 0)

Alma Nygren

Förening
Hammarby IF FF
Född
19990811

Landskamper

WU19
2 matcher (mål: 0)
WU17
4 matcher (mål: 0)
  1. Cassandra Korhonen har utgått 15/11.
  2. Maja Viklander har utgått 16/11.
  3. Louise Zetterling har utgått 17/11.
  4. Matilda Plan har utgått 20/11.
  5. Julia Wendel har utgått 20/11.
  6. Alice Magnusson har utgått 21/11.
  7. Julia Welin har utgått 21/11.
  8. Samantha Ammanuel har utgått 22/11.
  9. Edina Filekovic har utgått 22/11.
  10. Josefine Rybrink har utgått 22/11.
  11. Ellen Johansson har utgått 24/11. Ersätts av Ronja Andersson..

Ledning

Ulf Kristiansson, tränare
Pia Sundhage, tränare
Anders Johansson, tränare
Lisa Dahlkvist, tränare
Per Fahlström, målvaktstränare
Andreas Janmyr, analytiker
Regina Hedström, föreläsare kost
Åsa Lönnkvist, sjukgymnast
Emma Svedberg, sjukgymnast
Anneli Gustafsson, koordinator