Landskampsprogram 2016

Listan kompletteras kontinuerligt med nya matcher, spelorter och avsparkstider allteftersom de bekräftas.

Samtliga angivna tider i svensk tid. All times are in CET.

Landskampsprogram
Tid Match Resultat Spelplats Typ Sänds i
Landskamper herr senior A
2016-01-06 16:45 (lokal tid 19:45) Sverige - Estland 1 - 1 Armed Forces Stadium Herrar A Landskamp TV4
2016-01-10 15:45 (lokal tid 18:45) Sverige - Finland 3 - 0 Armed Forces Stadium Herrar A Landskamp TV4
2016-03-24 19:45 (20:45 lokal tid) Turkiet - Sverige 2 - 1 Antalya Stadium Herrar A Landskamp TV4
2016-03-29 20:30 Sverige - Tjeckien 1 - 1 Nationalarenan, Friends Arena Herrar A Landskamp TV4
2016-05-30 19:30 Sverige - Slovenien Swedbank Stadion Herrar A Landskamp TV4
2016-06-05 16:00 Sverige - Wales Nationalarenan, Friends Arena Herrar A Landskamp TV4
2016-06-13 18:00 Irland - Sverige Stade de France Herrar A EM Grupp E SVT
2016-06-17 15:00 Italien - Sverige Stadium Municipal de Toulouse Herrar A EM Grupp E SVT
2016-06-22 21:00 Sverige - Belgien Stadium Allianz Riviera Herrar A EM Grupp E TV4
2016-09-06 20:45 Sverige - Holland Nationalarenan, Friends Arena Herrar A VM-kval
2016-10-07 20:45 Luxemburg - Sverige Herrar A VM-kval
2016-10-10 20:45 Sverige - Bulgarien Nationalarenan, Friends Arena Herrar A VM-kval
2016-11-13 20:45 Frankrike - Sverige Herrar A VM-kval
Landskamper dam senior A
2016-01-26 18:00 Sverige - Skottland 6 - 0 Prioritet Serneke Arena Konstgräs Damer Landskamp TV12
2016-03-02 19:30 Norge - Sverige 0 - 1 Stadion Woudestein Damer OS-kval Kanal 5
2016-03-05 19:30 Sverige - Schweiz 1 - 0 Stadion Woudestein Damer OS-kval Kanal 5
2016-03-09 19:30 Holland - Sverige 1 - 1 Sparta Stadion Het Kasteel Damer OS-kval Kanal 5
2016-04-08 17:00 Slovakien - Sverige 0 - 3 Národné Tréningové Centrum Poprad Damer EM-kval TV12
2016-06-02 18:00 Polen - Sverige Stadion LKS Damer EM-kval
2016-06-06 17:45 Sverige - Moldavien Gamla Ullevi Damer EM-kval
2016-08-03 18:00 (13:00 lokal tid) Sverige - Sydafrika Estádio Olímpico João Havelange Damer OS Grupp E
2016-08-07 03:00 (6/8 22:00 lokal tid) Brasilien - Sverige Estádio Olímpico João Havelange Damer OS Grupp E
2016-08-10 03:00 (9/8 22:00 lokal tid) Kina - Sverige Estádio Nacional Mané Garrincha Damer OS Grupp E
2016-09-15 Sverige - Slovakien Gamla Ullevi Damer EM-kval
2016-09-20 Danmark - Sverige Damer EM-kval
Landskamper herr senior U21
2016-03-27 19:30 San Marino - Sverige 0 - 2 San Marino Stadium Herrar U21 EM-kval TV4 Sport
2016-06-03 19:45 Sverige - Georgien Rimnersvallen Herrar U21 EM-kval
2016-08-05 00:00 (4/8 18:00 lokal tid) Sverige - Colombia Arena Amazônia Herrar OS grupp B
2016-08-08 00:00 (7/8 18:00 lokal tid) Sverige - Nigeria Arena Amazônia Herrar OS grupp B
2016-08-11 00:00 (10/8 19:00 lokal tid) Japan - Sverige Itaipava Arena Fonte Nova Herrar OS grupp B
2016-09-01 Kroatien - Sverige Herrar U21 EM-kval
2016-09-05 Sverige - Spanien Swedbank Stadion Herrar U21 EM-kval
2016-10-06 Estland - Sverige Herrar U21 EM-kval
2016-10-10 Sverige - Kroatien Vångavallen A-plan Herrar U21 EM-kval
Landskamper herr ungdom U19
2016-03-24 17:00 16:00 lokal tid. Portugal - Sverige 4 - 0 Estádio do Rio Ave FC P19 Elite Round
2016-03-26 15:00 14:00 lokal tid. Sverige - Slovenien 1 - 3 Estádio do Varzim SC P19 Elite Round
2016-03-29 17:00 16:00 lokal tid. Sverige - Ryssland 1 - 2 Estádio do Varzim SC P19 Elite Round
2016-05-31 Sverige - Ungern P18 3-nations Sverige
2016-06-04 Sverige - Irland P18 3-nations Sverige
2016-09-01 19:00 Sverige - Rumänien Älvvallen A P17 4-nations
2016-09-03 17:00 Polen - Sverige Helsingehus Arena P17 4-nations
2016-09-04 Norge - Sverige P18 3-nations Danmark
2016-09-05 19:00 Sverige - Norge Sävstaås IP P17 4-nations
2016-09-06 Sverige - Danmark P18 3-nations Danmark
2016-10-04 Skottland - Sverige P18 Landskamp
2016-10-06 Skottland - Sverige P18 Landskamp
2016-10-07 Sverige - England P17 Landskamp (U19)
2016-10-08 Sverige - Finland Eerikkilä Träningscenter P19 3-nations
2016-10-09 Sverige - England P17 Landskamp (U19)
2016-10-10 Danmark - Sverige Eerikkilä Träningscenter P19 3-nations
2016-11-09 Sverige - Moldavien P19 EM-kval 1
2016-11-11 Malta - Sverige P19 EM-kval 1
2016-11-14 Serbien - Sverige P19 EM-kval 1
Landskamper dam senior WU19
2016-03-02 15:30 Sverige - USA 1 - 1 La Manga Club Damer U23 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
Landskamper dam ungdom WU19
2016-03-03 12:00 Sverige - Italien 4 - 0 La Manga Club F19 Landskamp http://www.lamangatv.com/
Landskamper dam senior WU19
2016-03-04 18:00 Japan - Sverige 2 - 0 La Manga Club Damer U23 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
2016-03-06 15:00 Sverige - England 1 - 1 La Manga Club Damer U23 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
Landskamper dam ungdom WU19
2016-03-07 13:00 Sverige - Frankrike 0 - 1 La Manga Club F19 Landskamp
2016-04-05 18:00 Sverige - Belgien 2 - 1 Arena Linköping F19 Elite Round http://svenskfotboll.se/
2016-04-07 18:00 Österrike - Sverige 1 - 0 Arena Linköping F19 Elite Round http://svenskfotboll.se/
2016-04-10 16:00 Sverige - England 0 - 0 Arena Linköping F19 Elite Round http://svenskfotboll.se/
Landskamper dam senior WU19
2016-06-02 13:00 (12:00 lokal tid) Sverige - USA Lilleshall National Sports Centre Damer U23 Nordic Tournament
2016-06-04 17:00 (16:00 lokal tid) England - Sverige Lilleshall National Sports Centre Damer U23 Nordic Tournament
2016-06-07 12:00 (11:00 lokal tid) Norge - Sverige Lilleshall National Sports Centre Damer U23 Nordic Tournament
Landskamper dam ungdom WU19
2016-08-17 Norge - Sverige F18 Landskamp
2016-09-17 Sverige - Tyskland U20 dam Landskamp
2016-10-18 Sverige - Bosnien-Hercegovina F19 EM-kval 1
2016-10-20 Sverige - Georgien F19 EM-kval 1
2016-10-20 Norge - Sverige U20 dam Landskamp
2016-10-23 Portugal - Sverige F19 EM-kval 1
2016-11-13 07:00 (16:00 lokal tid) Sverige - Nordkorea Sir John Guise Stadium U20 dam VM Grupp A
2016-11-16 10:00 (19:00 lokal tid) Papua Nya Guinea - Sverige Sir John Guise Stadium U20 dam VM Grupp A
2016-11-20 10:00 (19:00 lokal tid) Brasilien - Sverige PNG Football Stadium U20 dam VM Grupp A
Landskamper herr ungdom U17
2016-02-10 13:00 (Plan G) Turkiet - Sverige 2 - 2 La Manga Club P17 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
2016-02-12 16:00 Plan A Tjeckien - Sverige 1 - 2 La Manga Club P17 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
2016-02-14 16:00 (Plan A) Sverige - Norge 2 - 0 La Manga Club P17 La Manga-turnering http://www.lamangatv.com/
2016-03-16 12:30 Portugal - Sverige 2 - 0 SRC Uljanik P17 Elite Round
2016-03-18 15:30 Sverige - Kroatien 2 - 1 Valbruna P17 Elite Round
2016-03-21 15:30 Wales - Sverige 0 - 1 Valbruna P17 Elite Round
2016-04-19 16:00 Sverige Future Team - Danmark 0 - 4 Olympiafältet P16 Future 4-nations
2016-04-20 16:00 Sverige Future Team - Tjeckien 0 - 0 Laröds IP A-plan P16 Future 4-nations
2016-04-22 12:00 Sverige Future Team - Belgien 0 - 1 Norrvalla IP P16 Future 4-nations
2016-04-30 14:00 (15:00 lokal tid) Sverige - Island 2 - 3 Eerikkilä Träningscenter P16 UEFA 4-nations
2016-05-02 14:00 (15:00 lokal tid) Ryssland - Sverige 9 - 8 e.s. Eerikkilä Träningscenter P16 UEFA 4-nations
2016-05-04 11:30 (12:30 lokal tid) Sverige - Finland Eerikkilä Träningscenter P16 UEFA 4-nations http://huuhkaja.tv
2016-05-06 17:00 (19:00 lokal tid) Sverige - England Qarabagh-stadion P17 EM-slutspel Grupp C
2016-05-09 12:00 (14:00 lokal tid) Danmark - Sverige Baku Olympiastadion P17 EM-slutspel Grupp C
2016-05-12 17:00 (19:00 lokal tid) Frankrike - Sverige Qarabagh-stadion P17 EM-slutspel Grupp C Eurosport 2
2016-08-03 Sverige - Färöarna P16 Nordisk pojk Grp B
2016-08-05 Sverige - Nordirland P16 Nordisk pojk Grp B
2016-08-07 Island - Sverige P16 Nordisk pojk Grp B
2016-08-23 Finland - Sverige P15 Landskamp
2016-08-25 Finland - Sverige P15 Landskamp
2016-08-30 Sverige - Makedonien P16 Landskamp
2016-09-01 Sverige - Makedonien P16 Landskamp
2016-09-20 Sverige - Norge P15 Landskamp
2016-09-22 Sverige - Norge P15 Landskamp
2016-09-28 Sverige - Bulgarien P17 EM-kval 1
2016-09-30 Finland - Sverige P17 EM-kval 1
2016-10-03 Sverige - Georgien P17 EM-kval 1
Landskamper dam ungdom WU17
2016-03-03 15:00 Sverige - Polen 2 - 2 Nye Ålgård Stadion F17 Elite Round
2016-03-05 12:00 Sverige - Skottland 1 - 0 Klepp Stadion F17 Elite Round
2016-03-08 17:00 Norge - Sverige 6 - 0 Klepp Stadion F17 Elite Round
2016-05-06 14:00 (15:00 lokal tid) Sverige - Island Eerikkilä Träningscenter F16 4-nationsturnering
2016-05-08 14:00 (15:00 lokal tid) Ryssland - Sverige Eerikkilä Träningscenter F16 4-nationsturnering
2016-05-10 13:00 (14:00 lokal tid) Sverige - Finland Eerikkilä Träningscenter F16 4-nationsturnering
2016-07-01 Sverige - Tyskland F16 Nordisk Flick Grupp B
2016-07-03 Finland - Sverige F16 Nordisk Flick Grupp B
2016-07-05 Sverige - Holland F16 Nordisk Flick Grupp B
2016-09-09 Sverige - Norge F16 Landskamp
2016-09-09 Sverige - Norge F15 Landskamp
2016-09-11 Sverige - Norge F15 Landskamp
2016-09-11 Sverige - Norge F16 Landskamp
2016-10-06 Sverige - Montenegro F17 EM-kval 1
2016-10-08 Sverige - Malta F17 EM-kval 1
2016-10-11 Grekland - Sverige F17 EM-kval 1
Landskamper futsal herr senior Futsal A
2016-01-23 15:00 Sverige - Danmark 5 - 2 Helsingborg Arena Futsal Landskamp svenskfotboll.se
2016-01-24 15:00 Danmark - Sverige 5 - 1 Farum Arena Futsal Landskamp svenskfotboll.se
2016-02-29 19:00 Sverige - Finland 3 - 6 Arena Skövde Futsal Landskamp svenskfotboll.se
2016-03-01 19:00 Sverige - Finland 5 - 2 Arena Skövde Futsal Landskamp svenskfotboll.se

Landskampsprogrammet 2015