Landskampsprogram 2014

Listan kompletteras kontinuerligt med nya matcher, spelorter och avsparkstider allteftersom de bekräftas.

Not: Årets futsallandskamper hittar du på denna sida.

Samtliga angivna tider i svensk tid. All times are in CET.

Landskampsprogram
Tid Match Resultat Spelplats Typ Sänds i
Landskamper herr senior A
2014-01-17 17:00 20:00 lokal tid Moldavien - Sverige 1 - 2 Mohammad Bin Zayed Stadium Herrar A Landskamp Sjuan
2014-01-21 17:00 20:00 lokal tid Island - Sverige 0 - 2 Mohammad Bin Zayed Stadium Herrar A Landskamp TV4
2014-03-05 19:30 (20:30 lokal tid) Turkiet - Sverige 2 - 1 19 Mai-Stadion Herrar A Landskamp Sjuan
2014-05-28 20:15 Danmark - Sverige Parken Herrar A Landskamp
2014-06-01 20:30 Sverige - Belgien Nationalarenan, Friends Arena Herrar A Landskamp
2014-09-04 Sverige - Estland Nationalarenan, Friends Arena Herrar A Landskamp
2014-09-08 20:45 Österrike - Sverige Ernst Happel-Stadion Herrar A EM-kval Kanal5
2014-10-09 20:45 Sverige - Ryssland Herrar A EM-kval Kanal5
2014-10-12 20:45 Sverige - Liechtenstein Herrar A EM-kval Kanal5
2014-11-15 20:45 Montenegro - Sverige Gradski Stadion Herrar A EM-kval Kanal5
Landskamper dam senior A
2014-02-08 20:50 Frankrike - Sverige 3 - 0 Stade de la Licorne Damer Landskamp TV4 Sport
2014-03-05 19:00 (18:00 lokal tid) Sverige - Danmark 2 - 0 Estádio Municipal Damer Algarve Cup Grupp B Eurosport
2014-03-07 14:30 (13:30 lokal tid) Sverige - USA 1 - 0 Estádio Municipal Damer Algarve Cup Grupp B Eurosport 2
2014-03-10 15:40 (14:40 lokal tid) Japan - Sverige 2 - 1 Estadio Algarve Damer Algarve Cup Grupp B Eurosport 2
2014-03-12 12:00 Match om 3:e pris. (11:00 lokal tid) Island - Sverige 2 - 1 Estádio Municipal Damer Algarve Cup placeringsmatcher
2014-04-05 20:30 (19:30 lokal tid) Nordirland - Sverige 0 - 4 Shamrock Park Damer VM-kval
2014-05-08 18:30 Sverige - Nordirland Myresjöhus Arena 1 Damer VM-kval TV12
2014-06-14 18:30 (17:30 lokal tid) Skottland - Sverige Fir Park Damer VM-kval
2014-06-19 Färöarna - Sverige Damer VM-kval
2014-08-21 Polen - Sverige Damer VM-kval
2014-09-13 15:30 Sverige - Bosnien-Hercegovina Gamla Ullevi Damer VM-kval TV4
2014-09-17 18:30 Sverige - Skottland Gamla Ullevi Damer VM-kval
Landskamper herr senior U21
2014-03-05 14:30 Malta - Sverige 1 - 2 Ta'Qali Herrar U21 EM-kval
2014-06-05 Island - Sverige Norðurálsvöllurinn Herrar U21 Landskamp
2014-06-09 18:30 Sverige - Slovakien Vångavallen A-plan Herrar U21 Landskamp TV4 Sport
2014-09-05 Sverige - Grekland Herrar U21 EM-kval
2014-09-09 Sverige - Turkiet Herrar U21 EM-kval
Landskamper dam senior WU23
2014-03-01 18:00 Plan A England - Sverige 1 - 1 La Manga Club Damer U23 La Manga-turneringen
2014-03-03 19:00 Plan A USA - Sverige 2 - 1 La Manga Club Damer U23 La Manga-turneringen
2014-03-05 19:00 Plan A Sverige - Tyskland 2 - 2 La Manga Club Damer U23 La Manga-turneringen
2014-05-07 (Finlands U20-damer) Finland - Sverige Damer U23 Landskamp
2014-06-14 15:00 Sverige - Norge Gröndals IP Damer U23 3-nations
2014-06-16 18:00 Sverige - England Gröndals IP Damer U23 3-nations
2014-10-29 Sverige - Norge Damer U23 Landskamp
Landskamper herr ungdom U19
2014-03-04 15:00 (14:00 lokal tid) Island - Sverige 3 - 0 Kórinn fjölnota knatthús P19 Landskamp http://sporttv.is/
2014-03-06 10:45 (09:45 lokal tid) Island - Sverige 2 - 0 Egilshöll P19 Landskamp http://sporttv.is/
2014-05-24 Bulgarien - Sverige P19 Elite Round
2014-05-26 Italien - Sverige P19 Elite Round
2014-05-29 Sverige - Tjeckien P19 Elite Round
2014-09-02 Sverige - Schweiz P17 Landskamp (U19)
2014-09-04 Sverige - Schweiz P17 Landskamp (U19)
2014-09-06 Sverige - Norge P18 3-nations i Norge
2014-09-08 Danmark - Sverige P18 3-nations i Norge
2014-09-16 18:00 Sverige - Norge Hällåsens IP P17 4-nations
2014-09-18 18:00 Sverige - Slovakien Älvvallen A P17 4-nations
2014-09-20 15:30 Sverige - Österrike Sävstaås IP P17 4-nations
2014-10-08 Sverige - Irland Sollentunavallen 1 P18 Landskamp
2014-10-10 Sverige - Irland P18 Landskamp
2014-10-10 Sverige P94-95 Sverige - Finland Studenternas IP P19 Landskamp
2014-10-12 12:00 Sverige P94-95 Sverige - Finland Idrottsgården P19 Landskamp
2014-11-12 Sverige - Ukraina P19 EM-kval 1
2014-11-14 Israel - Sverige P19 EM-kval 1
2014-11-17 Sverige - Bulgarien P19 EM-kval 1
Landskamper dam ungdom WU19
2014-03-08 18:00 USA - Sverige 3 - 3 La Manga Club F19 Landskamp
2014-03-10 15:00 Sverige - Skottland 1 - 0 La Manga Club F19 Landskamp
2014-03-12 18:00 Sverige - Irland 0 - 1 La Manga Club F19 Landskamp
2014-04-05 18:00 Sverige - Polen 2 - 1 Stade Municipal F19 Elite Round
2014-04-07 17:30 Sverige - Rumänien 1 - 0 Stade de Camp Real F19 Elite Round
2014-04-10 18:30 Frankrike - Sverige 0 - 1 Stade Firmin Daudou F19 Elite Round
2014-05-07 14:00 Norge - Sverige Sarpsborg Stadion F19 Landskamp
2014-08-20 Sverige - Norge F18 Landskamp
2014-09-13 15:00 Sverige - Moldavien Vilans IP F19 EM-kval 1
2014-09-15 18:00 Sverige - Montenegro Vittsjö IP F19 EM-kval 1
2014-09-18 14:00 Irland - Sverige Staffansvallen F19 EM-kval 1
2014-10-22 Sverige - Tyskland F18 Landskamp
Landskamper herr ungdom U17
2014-02-05 13:00 Turkiet - Sverige 1 - 1 La Manga Club P17 La Manga-turnering
2014-02-07 16:00 Slovakien - Sverige 1 - 1 La Manga Club P17 La Manga-turnering
2014-02-09 16:00 Norge - Sverige 2 - 1 La Manga Club P17 La Manga-turnering
2014-03-20 16:00 Frankrike - Sverige 3 - 0 Oude Landen P17 Elite Round
2014-03-22 17:00 Holland - Sverige 2 - 0 Oude Landen P17 Elite Round
2014-03-25 19:00 Österrike - Sverige 1 - 0 Oude Landen P17 Elite Round
2014-04-22 18:30 Future Team Belgien Future Team - Sverige KFC Sparta Petegem P17 Landskamp (U17)
2014-04-24 11:00 Future Team Belgien Future Team - Sverige PGB-Stadion P17 Landskamp (U17)
2014-04-27 16:00 (17:00 lokal tid) Estland - Sverige Sportland Arena P16 Turnering Estland
2014-04-28 13:00 (14:00 lokal tid) Sverige - Ryssland Nike Arena P16 Turnering Estland
2014-04-30 10:00 (11:00 lokal tid) Finland - Sverige Nike Arena P16 Turnering Estland
2014-05-13 19:00 Future Teams Sverige - Belgien Future Team Vinåvallen P16 Landskamp
2014-05-15 11:00 Future Team. Sverige - Belgien Future Team Vinåvallen P16 Landskamp
2014-07-28 15:00 Finland - Sverige Nørre Åby Stadion P16 Nordisk pojk Grp B
2014-07-29 18:00 Sverige - Island Kolding Stadion P16 Nordisk pojk Grp B
2014-07-31 18:00 England - Sverige Mosevej Stadion P16 Nordisk pojk Grp B
2014-08-19 17:30 (18:30 lokal tid) Finland - Sverige Pohjannen Stadion P15 Landskamp
2014-08-21 17:30 (18:30 lokal tid) Finland - Sverige Sauvosaari P15 Landskamp
2014-09-16 Sverige - Norge P15 Landskamp
2014-09-18 Sverige - Norge P15 Landskamp
2014-09-25 Sverige - Lettland P17 EM-kval 1
2014-09-27 Grekland - Sverige P17 EM-kval 1
2014-09-30 Sverige - Ukraina P17 EM-kval 1
Landskamper dam ungdom WU17
2014-04-23 19:00 Holland - Sverige Sportpark de Koerbelt F17 Landskamp
2014-04-25 12:00 Holland - Sverige Sportpark de Koerbelt F17 Landskamp
2014-05-02 16:00 (17:00 lokal tid) Estland - Sverige Sportland Arena F16 Turnering i Tallinn
2014-05-03 13:00 (14:00 lokal tid) Sverige - Ryssland Nike Arena F16 Turnering i Tallinn
2014-05-05 10:00 (11:00 lokal tid) Finland - Sverige Nike Arena F16 Turnering i Tallinn
2014-07-04 18:00 Sverige - Island Rimnersvallen F16 Nordisk Flick Grupp B
2014-07-05 16:00 Sverige - Holland Hällevi F16 Nordisk Flick Grupp B
2014-07-07 18:00 England - Sverige Havsvallen F16 Nordisk Flick Grupp B
2014-09-05 17:30 Sverige - Norge Prästholmens IP F16 Landskamp
2014-09-07 13:00 Sverige - Norge Skinnarvallen,fotboll F16 Landskamp
2014-09-16 Sverige - Norge F15 Landskamp
2014-09-18 Sverige - Norge F15 Landskamp
2014-10-09 Sverige - Kroatien F17 EM-kval 1
2014-10-11 Sverige - Montenegro F17 EM-kval 1
2014-10-14 Skottland - Sverige F17 EM-kval 1

Landskampsprogrammet 2013