Spelprogram - Superettan

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-04-03 15:00 IF Brommapojkarna - Östersunds FK Grimsta IP 1
2015-04-03 16:00 Utsiktens BK - Degerfors IF Ruddalen 1 Konstgräs
2015-04-05 16:00 Ängelholms FF - Assyriska FF Ängelholms IP
2015-04-06 16:00 IK Frej Täby - Jönköpings Södra IF Vikingavallen/Täby IP 1
2015-04-06 16:45 GAIS - Varbergs BoIS FC Gamla Ullevi
2015-04-06 19:20 Syrianska FC - IK Sirius FK Södertälje Fotbollsarena
2015-04-07 19:00 IFK Värnamo - Ljungskile SK Finnvedsvallen
2015-04-08 19:00 Mjällby AIF - Athletic FC United Strandvallen
Omgång 2
2015-04-11 16:00 Varbergs BoIS FC - Mjällby AIF Påskbergsvallen
2015-04-11 16:00 Degerfors IF - GAIS Stora Valla
2015-04-12 17:00 Assyriska FF - IFK Värnamo Södertälje Fotbollsarena
2015-04-13 19:00 Athletic FC United - IK Frej Täby Skytteholms IP 1
2015-04-13 19:00 IK Sirius FK - Utsiktens BK Studenternas IP
2015-04-13 19:00 Jönköpings Södra IF - Syrianska FC Stadsparksvallen
2015-04-14 19:00 Östersunds FK - Ängelholms FF Jämtkraft Arena
2015-04-15 19:20 Ljungskile SK - IF Brommapojkarna Skarsjövallen
Omgång 3
2015-04-18 16:00 Utsiktens BK - Assyriska FF Ruddalen 1 Konstgräs
2015-04-18 16:00 IK Frej Täby - IK Sirius FK Vikingavallen/Täby IP 1
2015-04-19 16:00 Ängelholms FF - Varbergs BoIS FC Ängelholms IP
2015-04-19 17:00 Syrianska FC - Ljungskile SK Södertälje Fotbollsarena
2015-04-19 17:00 IF Brommapojkarna - Athletic FC United Grimsta IP 1
2015-04-20 19:00 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF Finnvedsvallen
2015-04-20 19:00 GAIS - Östersunds FK Gamla Ullevi
2015-04-21 19:20 Mjällby AIF - Degerfors IF Strandvallen
Omgång 4
2015-04-25 15:00 Östersunds FK - IFK Värnamo Jämtkraft Arena
2015-04-25 15:00 Degerfors IF - Ängelholms FF Stora Valla
2015-04-25 16:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna Studenternas IP
2015-04-25 16:00 Varbergs BoIS FC - Syrianska FC Påskbergsvallen
2015-04-26 16:00 Athletic FC United - Utsiktens BK Skytteholms IP 1
2015-04-26 17:00 Assyriska FF - IK Frej Täby Södertälje Fotbollsarena
2015-04-27 19:20 Jönköpings Södra IF - GAIS Stadsparksvallen
2015-04-28 18:45 Ljungskile SK - Mjällby AIF Skarsjövallen
Omgång 5
2015-04-29 19:00 IK Sirius FK - Östersunds FK Studenternas IP
2015-04-29 19:00 IFK Värnamo - Degerfors IF Finnvedsvallen
2015-05-01 16:00 GAIS - IF Brommapojkarna Gamla Ullevi
2015-05-01 16:00 Mjällby AIF - Jönköpings Södra IF Strandvallen
2015-05-01 19:20 Syrianska FC - Assyriska FF Södertälje Fotbollsarena
2015-05-02 16:00 Utsiktens BK - Varbergs BoIS FC Ruddalen 1 Konstgräs
2015-05-02 16:00 Ängelholms FF - IK Frej Täby Ängelholms IP
2015-05-02 17:00 Athletic FC United - Ljungskile SK Skytteholms IP 1
Omgång 6
2015-05-04 19:00 IFK Värnamo - GAIS Finnvedsvallen
2015-05-05 19:00 Östersunds FK - Syrianska FC Jämtkraft Arena
2015-05-05 19:00 Varbergs BoIS FC - Jönköpings Södra IF Påskbergsvallen
2015-05-05 19:00 Assyriska FF - Athletic FC United Södertälje Fotbollsarena
2015-05-05 19:00 IF Brommapojkarna - Degerfors IF Grimsta IP 1
2015-05-05 19:00 IK Frej Täby - Utsiktens BK Vikingavallen/Täby IP 1
2015-05-06 19:00 Ljungskile SK - IK Sirius FK Skarsjövallen
2015-05-06 19:00 Mjällby AIF - Ängelholms FF Strandvallen
Omgång 7
2015-05-09 16:00 Utsiktens BK - IF Brommapojkarna Ruddalen 1 Konstgräs
2015-05-09 16:00 Varbergs BoIS FC - Assyriska FF Påskbergsvallen
2015-05-09 16:00 Degerfors IF - IK Frej Täby Stora Valla
2015-05-10 16:00 Ängelholms FF - IFK Värnamo Ängelholms IP
2015-05-10 17:00 Athletic FC United - Östersunds FK Skytteholms IP 1
2015-05-11 19:00 IK Sirius FK - GAIS Studenternas IP
2015-05-12 19:20 Jönköpings Södra IF - Ljungskile SK Stadsparksvallen
2015-05-13 19:00 Syrianska FC - Mjällby AIF Södertälje Fotbollsarena
Omgång 8
2015-05-15 19:00 GAIS - Athletic FC United Gamla Ullevi
2015-05-16 16:00 Östersunds FK - Jönköpings Södra IF Jämtkraft Arena
2015-05-16 16:00 IFK Värnamo - Syrianska FC Finnvedsvallen
2015-05-16 16:00 Ljungskile SK - Degerfors IF Skarsjövallen
2015-05-16 16:00 IF Brommapojkarna - Ängelholms FF Grimsta IP 1
2015-05-16 16:00 IK Frej Täby - Varbergs BoIS FC Vikingavallen/Täby IP 1
2015-05-17 15:00 Mjällby AIF - Utsiktens BK Strandvallen
2015-05-17 17:00 Assyriska FF - IK Sirius FK Södertälje Fotbollsarena
Omgång 9
2015-05-19 19:20 Ängelholms FF - GAIS Ängelholms IP
2015-05-20 19:00 Athletic FC United - IFK Värnamo Skytteholms IP 1
2015-05-20 19:00 Utsiktens BK - Östersunds FK Ruddalen 1 Konstgräs
2015-05-20 19:00 Varbergs BoIS FC - Ljungskile SK Påskbergsvallen
2015-05-20 19:20 Jönköpings Södra IF - IF Brommapojkarna Stadsparksvallen
2015-05-20 19:30 Syrianska FC - IK Frej Täby Södertälje Fotbollsarena
2015-05-21 19:00 IK Sirius FK - Mjällby AIF Studenternas IP
2015-05-21 19:00 Degerfors IF - Assyriska FF Stora Valla
Omgång 10
2015-05-23 16:00 Syrianska FC - Utsiktens BK Södertälje Fotbollsarena
2015-05-23 16:00 Jönköpings Södra IF - Athletic FC United Stadsparksvallen
2015-05-23 16:00 IK Frej Täby - GAIS Vikingavallen/Täby IP 1
2015-05-24 16:00 Östersunds FK - Assyriska FF Jämtkraft Arena
2015-05-24 17:00 Ljungskile SK - Ängelholms FF Skarsjövallen
2015-05-24 17:00 IF Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC Grimsta IP 1
2015-05-25 19:20 Mjällby AIF - IFK Värnamo Strandvallen
2015-05-26 19:20 Degerfors IF - IK Sirius FK Stora Valla
Omgång 11
2015-05-30 16:00 Utsiktens BK - Jönköpings Södra IF Ruddalen 1 Konstgräs
2015-05-30 16:00 IK Sirius FK - Athletic FC United Studenternas IP
2015-05-30 16:00 Varbergs BoIS FC - Degerfors IF Påskbergsvallen
2015-05-30 16:00 IFK Värnamo - IK Frej Täby Finnvedsvallen
2015-05-30 16:00 Ljungskile SK - Östersunds FK Skarsjövallen
2015-05-30 16:00 Assyriska FF - IF Brommapojkarna Södertälje Fotbollsarena
2015-05-31 16:00 Ängelholms FF - Syrianska FC Ängelholms IP
2015-05-31 16:00 GAIS - Mjällby AIF Gamla Ullevi
Omgång 12
2015-06-02 19:00 IF Brommapojkarna - IFK Värnamo Grimsta IP 1
2015-06-02 19:20 Jönköpings Södra IF - IK Sirius FK Stadsparksvallen
2015-06-03 19:00 Athletic FC United - Varbergs BoIS FC Skytteholms IP 1
2015-06-03 19:00 Ängelholms FF - Utsiktens BK Ängelholms IP
2015-06-03 19:00 Mjällby AIF - Assyriska FF Strandvallen
2015-06-03 19:00 IK Frej Täby - Ljungskile SK Vikingavallen/Täby IP 1
2015-06-03 19:20 Östersunds FK - Degerfors IF Jämtkraft Arena
2015-06-03 19:30 Syrianska FC - GAIS Södertälje Fotbollsarena
Omgång 13
2015-06-06 16:00 Varbergs BoIS FC - Östersunds FK Påskbergsvallen
2015-06-06 16:00 IFK Värnamo - IK Sirius FK Finnvedsvallen
2015-06-06 16:00 IF Brommapojkarna - Syrianska FC Grimsta IP 1
2015-06-07 15:00 Mjällby AIF - IK Frej Täby Strandvallen
2015-06-07 18:00 Assyriska FF - Ljungskile SK Södertälje Fotbollsarena
2015-06-09 19:20 Jönköpings Södra IF - Ängelholms FF Stadsparksvallen
2015-06-10 19:00 Degerfors IF - Athletic FC United Stora Valla
2015-06-10 19:20 GAIS - Utsiktens BK Gamla Ullevi
Omgång 14
2015-06-17 19:00 Östersunds FK - Mjällby AIF Jämtkraft Arena
2015-06-18 19:20 Degerfors IF - Syrianska FC Stora Valla
2015-06-21 16:00 Athletic FC United - Ängelholms FF Grimsta IP 1
2015-06-21 16:00 Utsiktens BK - IFK Värnamo Ruddalen 1 Konstgräs
2015-06-21 16:00 IK Sirius FK - Varbergs BoIS FC Studenternas IP
2015-06-21 16:00 Assyriska FF - Jönköpings Södra IF Södertälje Fotbollsarena
2015-06-22 19:20 Ljungskile SK - GAIS Skarsjövallen
2015-06-23 18:45 IK Frej Täby - IF Brommapojkarna Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 15
2015-06-25 19:20 IFK Värnamo - Varbergs BoIS FC Finnvedsvallen
2015-06-27 16:00 Utsiktens BK - Ljungskile SK Ruddalen 1 Konstgräs
2015-06-27 16:00 Ängelholms FF - IK Sirius FK Ängelholms IP
2015-06-27 16:00 GAIS - Assyriska FF Gamla Ullevi
2015-06-27 16:00 IK Frej Täby - Östersunds FK Vikingavallen/Täby IP 1
2015-06-27 18:00 Syrianska FC - Athletic FC United Södertälje Fotbollsarena
2015-06-29 19:20 Jönköpings Södra IF - Degerfors IF Stadsparksvallen
2015-06-30 19:20 IF Brommapojkarna - Mjällby AIF Grimsta IP 1
Omgång 16
2015-07-19 Athletic FC United - GAIS Skytteholms IP 1
2015-07-19 IK Sirius FK - Ängelholms FF Studenternas IP
2015-07-19 Östersunds FK - IK Frej Täby Jämtkraft Arena
2015-07-19 Varbergs BoIS FC - IF Brommapojkarna Påskbergsvallen
2015-07-19 Ljungskile SK - Jönköpings Södra IF Skarsjövallen
2015-07-19 Degerfors IF - IFK Värnamo Stora Valla
2015-07-19 Assyriska FF - Utsiktens BK Södertälje Fotbollsarena
2015-07-19 Mjällby AIF - Syrianska FC Strandvallen
Omgång 17
2015-07-26 Athletic FC United - Jönköpings Södra IF Skytteholms IP 1
2015-07-26 Utsiktens BK - Mjällby AIF Ruddalen 1 Konstgräs
2015-07-26 Syrianska FC - Ängelholms FF Södertälje Fotbollsarena
2015-07-26 Östersunds FK - Varbergs BoIS FC Jämtkraft Arena
2015-07-26 IFK Värnamo - Assyriska FF Finnvedsvallen
2015-07-26 GAIS - Ljungskile SK Gamla Ullevi
2015-07-26 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK Grimsta IP 1
2015-07-26 IK Frej Täby - Degerfors IF Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 18
2015-08-02 IK Sirius FK - Syrianska FC Studenternas IP
2015-08-02 Varbergs BoIS FC - IK Frej Täby Påskbergsvallen
2015-08-02 Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo Stadsparksvallen
2015-08-02 Ängelholms FF - IF Brommapojkarna Ängelholms IP
2015-08-02 Ljungskile SK - Athletic FC United Skarsjövallen
2015-08-02 Degerfors IF - Utsiktens BK Stora Valla
2015-08-02 Assyriska FF - Östersunds FK Södertälje Fotbollsarena
2015-08-02 Mjällby AIF - GAIS Strandvallen
Omgång 19
2015-08-09 Athletic FC United - Degerfors IF Skytteholms IP 1
2015-08-09 Utsiktens BK - Ängelholms FF Ruddalen 1 Konstgräs
2015-08-09 IK Sirius FK - Ljungskile SK Studenternas IP
2015-08-09 Syrianska FC - Varbergs BoIS FC Södertälje Fotbollsarena
2015-08-09 Östersunds FK - IF Brommapojkarna Jämtkraft Arena
2015-08-09 Jönköpings Södra IF - Assyriska FF Stadsparksvallen
2015-08-09 GAIS - IFK Värnamo Gamla Ullevi
2015-08-09 IK Frej Täby - Mjällby AIF Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 20
2015-08-16 Utsiktens BK - Syrianska FC Ruddalen 1 Konstgräs
2015-08-16 Varbergs BoIS FC - GAIS Påskbergsvallen
2015-08-16 IFK Värnamo - Athletic FC United Finnvedsvallen
2015-08-16 Ljungskile SK - IK Frej Täby Skarsjövallen
2015-08-16 Degerfors IF - Östersunds FK Stora Valla
2015-08-16 Assyriska FF - Ängelholms FF Södertälje Fotbollsarena
2015-08-16 IF Brommapojkarna - Jönköpings Södra IF Grimsta IP 1
2015-08-16 Mjällby AIF - IK Sirius FK Strandvallen
Omgång 21
2015-08-23 GAIS - Degerfors IF Gamla Ullevi
2015-08-23 Athletic FC United - Mjällby AIF Skytteholms IP 1
2015-08-23 IK Sirius FK - IFK Värnamo Studenternas IP
2015-08-23 Syrianska FC - IF Brommapojkarna Södertälje Fotbollsarena
2015-08-23 Östersunds FK - Utsiktens BK Jämtkraft Arena
2015-08-23 Jönköpings Södra IF - Varbergs BoIS FC Stadsparksvallen
2015-08-23 Ängelholms FF - Ljungskile SK Ängelholms IP
2015-08-23 IK Frej Täby - Assyriska FF Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 22
2015-08-30 Utsiktens BK - IK Sirius FK Ruddalen 1 Konstgräs
2015-08-30 Varbergs BoIS FC - Athletic FC United Påskbergsvallen
2015-08-30 IFK Värnamo - Ängelholms FF Finnvedsvallen
2015-08-30 Ljungskile SK - Syrianska FC Skarsjövallen
2015-08-30 Degerfors IF - Jönköpings Södra IF Stora Valla
2015-08-30 Assyriska FF - GAIS Södertälje Fotbollsarena
2015-08-30 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby Grimsta IP 1
2015-08-30 Mjällby AIF - Östersunds FK Strandvallen
Omgång 23
2015-09-13 Athletic FC United - Assyriska FF Skytteholms IP 1
2015-09-13 IK Sirius FK - Degerfors IF Studenternas IP
2015-09-13 Syrianska FC - IFK Värnamo Södertälje Fotbollsarena
2015-09-13 Varbergs BoIS FC - Utsiktens BK Påskbergsvallen
2015-09-13 Jönköpings Södra IF - Mjällby AIF Stadsparksvallen
2015-09-13 Ängelholms FF - Östersunds FK Ängelholms IP
2015-09-13 GAIS - IK Frej Täby Gamla Ullevi
2015-09-13 IF Brommapojkarna - Ljungskile SK Grimsta IP 1
Omgång 24
2015-09-20 Utsiktens BK - GAIS Ruddalen 1 Konstgräs
2015-09-20 Östersunds FK - IK Sirius FK Jämtkraft Arena
2015-09-20 IFK Värnamo - IF Brommapojkarna Finnvedsvallen
2015-09-20 Ängelholms FF - Jönköpings Södra IF Ängelholms IP
2015-09-20 Ljungskile SK - Varbergs BoIS FC Skarsjövallen
2015-09-20 Degerfors IF - Mjällby AIF Stora Valla
2015-09-20 Assyriska FF - Syrianska FC Södertälje Fotbollsarena
2015-09-20 IK Frej Täby - Athletic FC United Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 25
2015-09-23 IK Sirius FK - Assyriska FF Studenternas IP
2015-09-23 Syrianska FC - Degerfors IF Södertälje Fotbollsarena
2015-09-23 Östersunds FK - Athletic FC United Jämtkraft Arena
2015-09-23 Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo Påskbergsvallen
2015-09-23 Jönköpings Södra IF - IK Frej Täby Stadsparksvallen
2015-09-23 GAIS - Ängelholms FF Gamla Ullevi
2015-09-23 IF Brommapojkarna - Utsiktens BK Grimsta IP 1
2015-09-23 Mjällby AIF - Ljungskile SK Strandvallen
Omgång 26
2015-09-27 Athletic FC United - IK Sirius FK Skytteholms IP 1
2015-09-27 IFK Värnamo - Östersunds FK Finnvedsvallen
2015-09-27 Ängelholms FF - Mjällby AIF Ängelholms IP
2015-09-27 Ljungskile SK - Utsiktens BK Skarsjövallen
2015-09-27 Degerfors IF - IF Brommapojkarna Stora Valla
2015-09-27 Assyriska FF - Varbergs BoIS FC Södertälje Fotbollsarena
2015-09-27 GAIS - Jönköpings Södra IF Gamla Ullevi
2015-09-27 IK Frej Täby - Syrianska FC Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 27
2015-10-04 Utsiktens BK - Athletic FC United Ruddalen 1 Konstgräs
2015-10-04 IK Sirius FK - IK Frej Täby Studenternas IP
2015-10-04 Syrianska FC - Jönköpings Södra IF Södertälje Fotbollsarena
2015-10-04 Östersunds FK - GAIS Jämtkraft Arena
2015-10-04 Ängelholms FF - Degerfors IF Ängelholms IP
2015-10-04 Ljungskile SK - IFK Värnamo Skarsjövallen
2015-10-04 IF Brommapojkarna - Assyriska FF Grimsta IP 1
2015-10-04 Mjällby AIF - Varbergs BoIS FC Strandvallen
Omgång 28
2015-10-18 Athletic FC United - IF Brommapojkarna Skytteholms IP 1
2015-10-18 Varbergs BoIS FC - IK Sirius FK Påskbergsvallen
2015-10-18 IFK Värnamo - Utsiktens BK Finnvedsvallen
2015-10-18 Jönköpings Södra IF - Östersunds FK Stadsparksvallen
2015-10-18 Degerfors IF - Ljungskile SK Stora Valla
2015-10-18 Assyriska FF - Mjällby AIF Södertälje Fotbollsarena
2015-10-18 GAIS - Syrianska FC Gamla Ullevi
2015-10-18 IK Frej Täby - Ängelholms FF Vikingavallen/Täby IP 1
Omgång 29
2015-10-25 Utsiktens BK - IK Frej Täby Ruddalen 1 Konstgräs
2015-10-25 IK Sirius FK - Jönköpings Södra IF Studenternas IP
2015-10-25 Syrianska FC - Östersunds FK Södertälje Fotbollsarena
2015-10-25 IFK Värnamo - Mjällby AIF Finnvedsvallen
2015-10-25 Ängelholms FF - Athletic FC United Ängelholms IP
2015-10-25 Ljungskile SK - Assyriska FF Skarsjövallen
2015-10-25 Degerfors IF - Varbergs BoIS FC Stora Valla
2015-10-25 IF Brommapojkarna - GAIS Grimsta IP 1
Omgång 30
2015-11-01 IK Frej Täby - IFK Värnamo Vikingavallen/Täby IP 1
2015-11-01 Mjällby AIF - IF Brommapojkarna Strandvallen
2015-11-01 GAIS - IK Sirius FK Gamla Ullevi
2015-11-01 Assyriska FF - Degerfors IF Södertälje Fotbollsarena
2015-11-01 Jönköpings Södra IF - Utsiktens BK Stadsparksvallen
2015-11-01 Varbergs BoIS FC - Ängelholms FF Påskbergsvallen
2015-11-01 Östersunds FK - Ljungskile SK Jämtkraft Arena
2015-11-01 Athletic FC United - Syrianska FC Skytteholms IP 1