TV-sändningar Superettan 2018

Listan kompletteras vart eftersom information tillkommer från tv-bolaget.

Sortera spelprogram på:

Veckodag Datum Tid Match Sänds i
Lördag 31/3 14:00 Halmstad - Helsingborgs IF Sportkanalen
Lördag 31/3 16:00 Athletic Eskilstuna - IK Brage C More Fotboll
Söndag 1/4 15:00 Östers IF - Degerfors IF C More Live
Söndag 1/4 15:00 GAIS - Jönköpings Södra IF Sportkanalen
Söndag 1/4 17:30 Landskrona BoIS - Falkenbergs FF Sportkanalen
Måndag 2/4 15:00 Gefle IF FF - IFK Värnamo C More Live
Måndag 2/4 15:00 IK Frej Täby - Norrby IF C More Live 3
Tisdag 3/4 19:00 Varbergs BoIS FC - Örgryte IS FF C More Fotboll
Lördag 7/4 14:00 Degerfors IF - Halmstad C More Fotboll
Lördag 7/4 16:00 Jönköpings Södra IF - Landskrona BoIS Sportkanalen
Lördag 7/4 16:00 Falkenbergs FF - Athletic Eskilstuna C More Live
Söndag 8/4 15:00 Helsingborgs IF - Östers IF Sportkanalen
Söndag 8/4 17:30 Norrby IF - Varbergs BoIS FC C More Live 3
Söndag 8/4 17:30 Örgryte IS FF - IK Frej Täby C More Live
Måndag 9/4 19:00 IK Brage - Gefle IF FF C More Live
Tisdag 10/4 19:00 IFK Värnamo - GAIS C More Sport
Lördag 14/4 14:00 IK Frej Täby - Helsingborgs IF Sportkanalen
Lördag 14/4 16:00 Östers IF - IK Brage C More Live
Lördag 14/4 16:00 Gefle IF FF - Degerfors IF C More Sport
Söndag 15/4 15:00 GAIS - Falkenbergs FF Sportkanalen
Söndag 15/4 17:30 Athletic Eskilstuna - IFK Värnamo C More Sport
Måndag 16/4 19:00 Varbergs BoIS FC - Jönköpings Södra IF C More Sport
Måndag 16/4 19:00 Halmstad - Norrby IF C More Live
Tisdag 17/4 19:00 Landskrona BoIS - Örgryte IS FF Sportkanalen
Fredag 20/4 19:00 IK Brage - GAIS Sportkanalen
Lördag 21/4 14:00 Örgryte IS FF - Halmstad Sportkanalen
Lördag 21/4 16:00 Degerfors IF - Landskrona BoIS Sportkanalen
Söndag 22/4 15:00 Jönköpings Södra IF - Östers IF Sportkanalen
Söndag 22/4 17:30 Norrby IF - Gefle IF FF C More Live 3
Söndag 22/4 17:30 Falkenbergs FF - IK Frej Täby C More Live
Måndag 23/4 19:00 IFK Värnamo - Varbergs BoIS FC C More Live
Tisdag 24/4 19:00 Helsingborgs IF - Athletic Eskilstuna Sportkanalen
Fredag 27/4 19:00 GAIS - Gefle IF FF C More Sport
Lördag 28/4 14:00 Landskrona BoIS - IFK Värnamo Sportkanalen
Lördag 28/4 16:00 Östers IF - Örgryte IS FF Sportkanalen
Söndag 29/4 15:00 IK Brage - Helsingborgs IF Sportkanalen
Söndag 29/4 17:30 IK Frej Täby - Varbergs BoIS FC C More Live
Måndag 30/4 15:00 Athletic Eskilstuna - Degerfors IF C More Live
Tisdag 1/5 15:00 Norrby IF - Jönköpings Södra IF C More Live
Tisdag 1/5 15:00 Halmstad - Falkenbergs FF Sportkanalen
Fredag 4/5 19:00 IK Frej Täby - Athletic Eskilstuna C More Live
Lördag 5/5 16:00 Degerfors IF - Örgryte IS FF Sportkanalen
Lördag 5/5 18:00 Jönköpings Södra IF - IK Brage Sportkanalen
Söndag 6/5 15:00 Varbergs BoIS FC - Landskrona BoIS Sportkanalen
Söndag 6/5 17:30 Falkenbergs FF - Östers IF Sportkanalen
Måndag 7/5 19:00 IFK Värnamo - Norrby IF C More Live 2
Måndag 7/5 19:00 Gefle IF FF - Halmstad C More Live
Tisdag 8/5 19:00 Helsingborgs IF - GAIS Sportkanalen
Fredag 11/5 19:00 Örgryte IS FF - Gefle IF FF Sportkanalen
Lördag 12/5 16:00 Jönköpings Södra IF - IK Frej Täby Sportkanalen
Lördag 12/5 16:00 Athletic Eskilstuna - Varbergs BoIS FC C More Sport
Lördag 12/5 18:00 IK Brage - Falkenbergs FF Sportkanalen
Söndag 13/5 15:00 Östers IF - IFK Värnamo Sportkanalen
Söndag 13/5 17:30 Halmstad - GAIS Sportkanalen
Måndag 14/5 19:00 Norrby IF - Degerfors IF C More Live
Tisdag 15/5 19:00 Landskrona BoIS - Helsingborgs IF Sportkanalen
Fredag 18/5 19:00 GAIS - Athletic Eskilstuna C More Sport
Fredag 18/5 19:00 Gefle IF FF - Jönköpings Södra IF Sportkanalen
Lördag 19/5 16:00 Degerfors IF - IK Brage Sportkanalen
Lördag 19/5 16:00 Falkenbergs FF - Norrby IF C More Live
Lördag 19/5 18:00 Varbergs BoIS FC - Östers IF Sportkanalen
Lördag 19/5 18:00 IK Frej Täby - Landskrona BoIS C More Sport
Söndag 20/5 15:00 IFK Värnamo - Halmstad Sportkanalen
Söndag 20/5 17:30 Helsingborgs IF - Örgryte IS FF Sportkanalen
Tisdag 22/5 19:00 Östers IF - GAIS Sportkanalen
Onsdag 23/5 19:00 Jönköpings Södra IF - Degerfors IF C More Live
Onsdag 23/5 19:00 Örgryte IS FF - IFK Värnamo C More Live 3
Onsdag 23/5 19:00 IK Frej Täby - IK Brage C More Live 4
Onsdag 23/5 19:00 Landskrona BoIS - Halmstad Sportkanalen
Torsdag 24/5 19:00 Norrby IF - Helsingborgs IF Sportkanalen
Torsdag 24/5 19:00 Athletic Eskilstuna - Gefle IF FF C More Live
Lördag 26/5 16:00 IK Brage - Örgryte IS FF Sportkanalen
Söndag 27/5 15:00 Halmstad - Östers IF Sportkanalen
Söndag 27/5 17:30 GAIS - IK Frej Täby Sportkanalen
Måndag 28/5 19:00 Gefle IF FF - Landskrona BoIS C More Fotboll
Måndag 28/5 19:00 Helsingborgs IF - Jönköpings Södra IF Sportkanalen
Måndag 28/5 19:00 Athletic Eskilstuna - Norrby IF C More Sport
Tisdag 29/5 19:00 Varbergs BoIS FC - Degerfors IF C More Fotboll
Tisdag 29/5 19:00 IFK Värnamo - Falkenbergs FF Sportkanalen
Lördag 2/6 16:00 Norrby IF - IK Brage C More Sport
Lördag 2/6 16:00 Varbergs BoIS FC - Halmstad Sportkanalen
Lördag 2/6 16:00 IK Frej Täby - Östers IF C More Fotboll
Lördag 2/6 18:00 Degerfors IF - IFK Värnamo Sportkanalen
Söndag 3/6 15:00 Landskrona BoIS - GAIS Sportkanalen
Söndag 3/6 17:30 Örgryte IS FF - Falkenbergs FF Sportkanalen
Måndag 4/6 19:00 Jönköpings Södra IF - Athletic Eskilstuna Sportkanalen
Tisdag 5/6 19:00 Gefle IF FF - Helsingborgs IF Sportkanalen
Lördag 9/6 16:00 Östers IF - Norrby IF C More Sport
Lördag 9/6 16:00 Halmstad - IK Frej Täby Sportkanalen
Lördag 9/6 16:00 IK Brage - Varbergs BoIS FC C More Fotboll
Lördag 9/6 18:00 Athletic Eskilstuna - Landskrona BoIS Sportkanalen
Söndag 10/6 15:00 Falkenbergs FF - Gefle IF FF Sportkanalen
Söndag 10/6 17:30 Helsingborgs IF - Degerfors IF Sportkanalen
Måndag 11/6 19:00 IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF Sportkanalen
Tisdag 12/6 19:00 GAIS - Örgryte IS FF Sportkanalen
Lördag 16/6 16:00 IFK Värnamo - IK Frej Täby C More Fotboll
Lördag 16/6 16:00 Landskrona BoIS - IK Brage Sportkanalen
Lördag 16/6 18:00 Örgryte IS FF - Norrby IF C More Fotboll
Lördag 16/6 18:00 Gefle IF FF - Östers IF Sportkanalen
Söndag 17/6 15:00 Jönköpings Södra IF - Falkenbergs FF Sportkanalen
Söndag 17/6 17:30 Halmstad - Athletic Eskilstuna Sportkanalen
Måndag 18/6 19:00 GAIS - Degerfors IF Sportkanalen
Tisdag 19/6 19:00 Varbergs BoIS FC - Helsingborgs IF Sportkanalen
Söndag 24/6 15:00 Norrby IF - Landskrona BoIS C More Fotboll
Söndag 24/6 15:00 Varbergs BoIS FC - GAIS Sportkanalen
Söndag 24/6 17:30 Östers IF - Athletic Eskilstuna C More Fotboll
Söndag 24/6 17:30 Helsingborgs IF - IFK Värnamo Sportkanalen
Söndag 24/6 17:30 IK Frej Täby - Gefle IF FF C More Live
Måndag 25/6 19:00 Degerfors IF - Falkenbergs FF C More Fotboll
Måndag 25/6 19:00 IK Brage - Halmstad Sportkanalen
Tisdag 26/6 19:00 Örgryte IS FF - Jönköpings Södra IF Sportkanalen
Lördag 30/6 16:00 GAIS - Norrby IF C More Fotboll
Lördag 30/6 16:00 Jönköpings Södra IF - Halmstad Sportkanalen
Lördag 30/6 16:00 IFK Värnamo - IK Brage C More Live
Lördag 30/6 18:00 Degerfors IF - IK Frej Täby C More Fotboll
Lördag 30/6 18:00 Gefle IF FF - Varbergs BoIS FC Sportkanalen
Söndag 1/7 15:00 Landskrona BoIS - Östers IF Sportkanalen
Söndag 1/7 17:30 Falkenbergs FF - Helsingborgs IF Sportkanalen
Måndag 2/7 19:00 Athletic Eskilstuna - Örgryte IS FF Sportkanalen